Авто

Hyundai Nexo встановив світовий рекорд дальності ходу для машин на водні

Hyundai Nexo

В Австралії вдалося встановити нові світовий рекорд по дальності поїздки на водневому автомобілі без дозаправки. Hyundai Nexo під керуванням пілота Брендона Рівза вдалося подолати відстань в 887,4 кілометра-такі дані показав бортовий комп’ютер кросовера. Це більше, ніж заявляє для Nexo автовиробник.

Hyundai Nexo оснащений електромотором, який розвиває 163 кінські сили і 394 Нм крутного моменту. Джерелом струму служать і паливні елементи, і тягова батарея, в балонах зберігається 6,35 кілограма водню. “За паспортом” кросовер проїжджає без підзаправки 660 кілометрів по циклу WLTP.

Читайте також:  На продаж виставили особняк з підземним гаражем та автомийкою, потрапити в які можна через секретний тунель

Перед заїздом лючок автомобіля опечатали. Для того, щоб заощадити паливо, Рівз протягом 13 годин і шести хвилин рухався з середньою швидкістю 66,9 кілометрів.

Коли він фінішував, бортовий комп’ютер показав, що пройдену відстань склало 887,4 кілометра. Carscoops зазначає, що, за даними GPS-навігатора, який Рівз взяв з собою в поїздку, шлях виявився ще довшим — 905 кілометрів. Витрата склала 6,27 кілограма водню.

Попередній рекорд був також встановлений на Hyundai Nexo: француз Бертран Пікар в 2019 році проїхав на кросовері 778 кілометрів. При цьому залишковий запас ходу після зупинки склав 49 кілометрів.

Раніше відомо, що Hyundai Nexo поповнив парк автомобілів правоохоронних органів Німеччини. Водородомобілі використовують і влада Австралії-тільки в Канберрі, в якій є всього одна воднева заправка, експлуатуються 20 екземплярів Nexo.

Читайте також:  Jeep розповів про плани на позашляховий мінівен

Джерело: Carscoops