Політика

Банк Англії задовольнив запит НБУ щодо ПриватБанку

НБУ

Англійський банк визнав законними операції bail-in єврооблігацій ПриватБанку майже на 600 мільйонів доларів.

Банк Англії задовольнив запит Нацбанку України про законність проведеної в кінці 2016 року під час націоналізації ПриватБанку операції bail-in чотирьох випусків його єврооблігацій на $595 млн, пише Інтерфакс-Україна в п’ятницю, 14 травня.

“Відповідно до розділу 89H, Банк Англії вирішив визнати bail-in ПриватБанку, і Казначейство Її Величності схвалило це рішення”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також:  Більшу частину митників треба замінити - Рябікін

Таке визнання дає право розглядати проведену операцію як bail-in і згідно з англійським законодавством, але в той же час не впливає на депозити в британських банках.

“Визнання не означає схвалення вжитих заходів і не має на меті вплинути на якесь правове оскарження цих дій, подане в юрисдикцію країни походження відповідно до законодавства України”, – сказано в документі.

Нагадаємо, Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку, здійснену в кінці 2016 року.

У свою чергу, Верховна Рада 13 травня 2020 року прийняла закон, який унеможливлює повернення неплатоспроможних банків колишнім власникам, дозволяє завершити процедури виведення таких фінустанов з ринку і визначає процедуру отримання компенсацій їх колишніми власниками. Ухвалення цього закону було ключовою вимогою МВФ до України за новою програмою співпраці.