Технології

В Італії вперше створили будинок з екоматеріалів на 3D-принтері

TECLA

Італійська компанія 3D-друку WASP і архітектурне бюро Mario Cucinella Architects завершили будівництво 3D-друкованого будинку TECLA під містом Болонья.

TECLA є першою екологічно стійкої моделлю житла, повністю побудованої з місцевої сировини з використанням технології 3D-друку. Проект TECLA натхненний збіркою новел “невидимі міста” італійського автора Італо Кальвіно, в якому розповідається про різні вигадані міста.

Проект хотів поєднати ілюзорність міст з книги з передовими технологіями XXI століття. Крім того, автори TECLA кажуть, що для них було важливо створити будинок, який би відповідав стандартам сталого будівництва.

Читайте також:  Dyson готує революцію на ринку зубних щіток

Процес створення конструкцій має майже нульовий вуглецевий слід за рахунок використання місцевої сировини і мінімальної кількості відходів. Це стало можливо завдяки тому, що для створення матеріалу фахівці використовували землю місцевого ландшафту.

Під час самого друку працювало відразу два синхронізованих важеля принтера. Це дозволило звести будинок всього за кілька днів (200 годин).

Будинок TECLA-це єдина конструкція з системою теплоізоляції, вентиляції та збору води. Житло має площу близько 60 квадратних метрів. Всередині будинку є відкрита вітальня з кухнею, спальня, гардероб і ванна кімната.

На даху будинку знаходиться куполоподібне вікно, яке пропускає достатню кількість природного світла протягом дня. Багато предметів інтер’єру були надруковані з використанням місцевих земляних матеріалів і інтегровані в житло.

Читайте також:  Вчені обіцяють революційні акумулятори вже в 2021-2022 році