Технології

Китай запустив перше «розумне» виробництво малих супутників

Супутник

Китайська корпорація аерокосмічної науки і промисловості почала експлуатацію першої в КНР виробничої лінії з застосуванням «розумних» технологій для випуску супутників.

Як повідомляє ТАСС, китайська корпорація Аерокосмічної науки і промисловості (CASIC) запустила в експлуатацію першу в Китаї «розумну» виробничу лінію для будівництва малих орбітальних супутників. Підприємство знаходиться в став знаменитим на весь світ через коронавірус місті Ухань. Завод здатний за рік виробляти до 240 космічних апаратів, кожен з яких масою менше тонни.

“Нова лінія дозволить нам істотно заощадити час і трудові ресурси”, — підкреслив Люй Дунмін, глава дочірнього підрозділу CASIC, що займається реалізацією даного проекту. За його словами, завдяки новим технологіям процес будівництва супутників прискориться більш ніж на 40%. Індустріальний майданчик знаходиться на території Уханьской національної бази аерокосмічної промисловості, що займає 68,8 квадратних кілометра.

Читайте також:  Мат-фільтр PS5 бачить лайку там, де її немає і в помині

Там зосереджено більше сотні підприємств, здатних забезпечити щорічний випуск продукції вартістю понад 4,6 мільярда доларів. Комплекс створений насамперед для масового виробництва недорогих ракет-носіїв — зокрема, твердопаливної «Куайчжоу». Як повідомила раніше CASIC, в поточному році КНР здійснить як мінімум 40 запусків і поставить новий національний рекорд.

Очікується, що в найближчі роки цей показник помітно зросте, в тому числі за рахунок приватних комерційних проектів. Китай також планує почати будівництво ще одного космодрому-четвертого в материковій частині країни і п’ятого в цілому. Він буде розташований в повіті Сяншань міста Нінбо в східній провінції Чжецзян. Очікується, що інвестиції в даний проект з 2021 по 2025 роки складуть близько 20 мільярдів юанів — близько трьох мільярдів доларів США.