Авто

Nissan випустить на півмільйона автомобілів менше через брак чіпів

Логотип Nissan

Дефіцит мікросхем, з яким зіткнулися автовиробники, може обернутися для Nissan значним скороченням виробництва. За прогнозом глави компанії Макото Учида, в 2021 році Nissan випустить на півмільйона автомобілів менше, ніж було заплановано. Про це він повідомив в інтерв’ю каналу CNBC.

Учида очікує, що через брак напівпровідників заводи марки не випустять близько 500 тисяч запланованих раніше автомобілів. При цьому глава Nissan зазначив, що компанія постійно робить кроки, щоб спробувати повернути збірку машин в колишнє русло. Однак крім дефіциту деталей вона зіткнулася з ще однією проблемою: зростанням вартості сировини, який також впливає на темпи виробництва.

Минулого року підприємства Nissan по всьому світу випустили 3,63 мільйона автомобілів.

Про те, що Nissan вимушено зменшить обсяги складання машин, стало відомо ще на початку нинішнього року. Тоді марка повідомила, що виробництво Note на заводі в японській Оппамі скоротиться відразу в три рази – з 15 тисяч до п’яти тисяч примірників. До Nissan приєдналися Honda, Toyota, концерн Stellantis та інші великі автобренди, які також зіткнулися з нестачею мікрочіпів.

Читайте також:  Polestar показала перше зображення нового електричного кросовера

Напівпровідники, нестачею яких обернулися локдауни через COVID-19, використовуються в багатьох системах автомобіля – від ЕРА-ГЛОНАСС і «розумних» помічників водієві до систем управління двигуном. І якщо ряд пристроїв можна замінити на спрощені (наприклад, Peugeot вирішила тимчасово встановлювати аналогові «приборки» замість цифрових на 308), то без деяких автомобілі не можна випускати на ринок.