Політика

Зеленський заявив про деолігархізацію Медведчука

Зеленський

Після деолігархізації всі українські олігархи стануть просто великими бізнесменами, говорить президент.

Президент Володимир Зеленський назвав деолігархізацією ситуацію навколо нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука. У колонці на сайті видання Фокус він пообіцяв перетворити всіх українських олігархів на великих бізнесменів.

Журнал Forbes Україна оцінює статок Медведчука в 620 млн доларів.

“Уперше за багато років не збільшилася, а зменшилася кількість олігархів. Мінус Медведчук. За допомогою законних інструментів Медведчук був позбавлений можливості використовувати медіаактиви і державне майно для того, щоб відверто бити по країні і завдавати руйнівної шкоди державній безпеці. Будуть ще мінуси, поки всі олігархи не стануть просто великими бізнесменами”, – написав президент.

Читайте також:  Шмигаль назвав ПП-2 економічною зброєю Росії

Зеленський вважає, що саме на прикладі Медведчука “можна побачити, що таке статус олігарха”.

“Якщо у таких осіб забрати сконцентрований медіаресурс, коли у них немає вже непрозорого доступу до стратегічних активів і коли немає “даху” в Києві, більше нічого вони забрати у держави не можуть. І послаблювати державу не можуть в протистоянні за наш суверенітет. Ось в чому сенс нашої політики деолігархізації”, – пише президент.

Незабаром, за словами Зеленського, буде представлений законопроект про деолігархізацію.

“Нам дуже потрібні максимальна прозорість економічних відносин, недопущення деструктивних концентрацій ресурсів і рівність всіх громадян перед законом і судом. Поки цього не було, країна десятиліттями рухалася до статусу бідної в Європі. Ми це забезпечимо – і Україна зможе перейти до стабільного економічного зростання”, – стверджує глава держави.