Політика

РФ скоротила транзит газу через Україну ще на 10%

Газ

З цього року Росія зобов’язана транспортувати через Україну 40 млрд кубометрів газу, хоча торік мала 65 млрд, а ще роком раніше прокачувала більш як 90 млрд кубів.

За чотири місяці 2021 року транзит російського газу через Україну склав 14,1 млрд куб. м, що на 10% менше, ніж роком раніше. Про це повідомляє прес-служба Оператора ГТС України.

Так, через українську ГТС в Польщу поставлено 1,2 млрд куб. м газу, в Словаччину – 8,4 млрд куб. м, в Угорщину – 2,9 млрд куб. м, в Румунію – 0,4 млрд куб. м, до Молдови – 1,3 млрд куб. м.

Читайте також:  Молоді люди розчарувалися в європейських ідеях - Резніков

У компанії нагадують, що потужності ГТС дозволять транспортувати набагато більше газу, але Росія не стала бронювати на травень додатковий обсяг транзиту.

Крім того, Оператор ГТС зазначає, що з урахуванням сезонного ринкового попиту в ЄС і обмежених обсягів транспортування, починаючи з 1 квітня ціна на газових хабах демонструвала зростання. Станом на 12 травня ціна зросла на 36% з початку року – до 26,4 євро за МВт*год на німецькому газовому хабі Net Connect Germany (приблизно 279 євро за тисячу кубометрів).

Транзит газу

Нагадаємо, згідно з новим транзитним контрактом, РФ повинна щорічно транспортувати 40 млрд куб. м. газу до 2025 року.