Авто

Зеленський підписав закони про пільгове розмитнення автомобілів з європейськими номерами

Зеленський

Президент Володимир Зеленський 12 травня підписав два закони, які спрощують механізм розмитнення імпортованих в Україну з Європи автомобілів, а також сприяють захисту довкілля від шкідливих викидів.

Ідеться про документи № 1403-ІХ та № 1402-ІХ, повідомляється на сайті Офісу президента. Вони були ухвалені депутатами Верховної Ради 15 квітня.

Згідно з новими правилами, вживані “євробляхи” старші за п’ять років, які були ввезені на територію України до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою на додану вартість та акцизним податком.

Читайте також:  Квартальний прибуток Tesla виросла в 27 разів

Сума останнього буде залежати від віку автомобіля, обсягу й типу двигуна і не буде залежати від його вартості.

Базова ставка буде коливатися від нуля до 150 євро, і здебільшого вартість розмитнення не перевищує однієї тисячі євро, зазначили в ОП. Крім того, такі автомобілі тимчасово звільняються від оподаткування ввізним митом.

За пільговим механізмом можна буде розмитнити тільки один автомобіль однієї категорії для одного власника.

На це дається 180 днів із моменту набуття чинності законів, але для учасників АТО/ООС – 270 днів.

Під дію цих законів не потрапляють транспортні засоби, які не відповідають екологічним нормам “Євро-2” і вище, походять із Росії або ввозяться з тимчасово окупованої території України.

Читайте також:  Hyundai планує запустити літаючі таксі в аеропортах у 2025 році

Закони вступають в силу з наступного дня після опублікування і вводяться в дію через один місяць від дня набрання чинності.