Технології

3 месенджери, які збирають найменше даних про користувачів

Месенджери

Завдяки Apple користувачі дізналися, які дані про них збирають ті чи інші додатки. Співробітники видання PhoneArena вивчили отриману інформацію, щоб скласти рейтинг відповідно до того, який сервіс і скільки конфіденційних даних запитує.

Signal

Дані, що збираються Signal

Згідно з проведеним аналізом наданої розробниками компанії Apple інформації, популярні сервіси обміну повідомленнями розмістилися в наступному порядку по збільшенню кількості зібраних даних:

  1. Signal
  2. Skype
  3. Zoom
  4. Discord
  5. Telegram
  6. WhatsApp
  7. Facebook Messenger
  8. TikTok

Як видно, на першому місці розташовується Signal, що позиціонується як найбезпечніший месенджер. Для його роботи потрібен тільки номер телефону користувача, який ніяк не зв’язується з його особистістю. Для порівняння, Telegram, який активно набирає популярність хоче знати про місцезнаходження, покупках, контактах, фінансової інформації, призначений для користувача контент та інше.

Facebook Messenger

Дані, що збираються Facebook Messenger

Куди гірше справи йдуть з Messenger від Facebook, запитувані яким дані перераховані вище. Месенджер Марка Цукерберга відстежує історію браузера, інформацію про здоров’я і споживання мобільного трафіку в цілому.