Авто

Tesla вирішила не розширювати завод у Шанхаї з політичних причин

Tesla

Американська компанія Tesla відмовилася від планів з купівлі землі для розширення свого заводу в Шанхаї, повідомляє Reuters з посиланням на неназвані джерела, знайомі з ситуацією. За їх словами, основні причини рішення лежать в політичній площині і пов’язані зі зростаючою напругою між США і Китаєм.

Джерела повідомили, що в березні Tesla утрималася від участі в торгах на ділянку землі, розташований через дорогу від Шанхайської «Гігафабрики», так як не планує розширювати виробництво електрокарів в країні. Ділянка площею близько 40 гектарів (приблизно половина від нинішньої території заводу) могла б забезпечити збільшення виробничої потужності з 450 до 650 або навіть 750 тисяч електрокарів щорічно.

Читайте також:  Honda презентувала новий реактивний літак HondaJet

Розширення заводу дозволило б “теслі” експортувати зібрані в Китаї електрокари в інші країни, в тому числі в США. Зокрема, мова йшла про Model 3, які на сьогоднішній день відправляють до Європи, де будується ще одна «Гігафабрика». Однак після збільшення зборів на імпорт китайських електрокарів на 25 відсотків, які зробили вивезення продукції невигідним, Tesla вирішила обмежити роль заводу в своєму глобальному виробничому плані.

Раніше повідомлялося, що влада Китайської Народної Республіки угледіла в машинах Tesla загрозу національній безпеці. Електрокари запідозрили в шпигунстві і заборонили в’їзд на них на територію військових об’єктів, а чиновників попросили пересісти на інші автомобілі.

Читайте також:  Jaguar Land Rover змушена зупинити збірку машин через брак деталей

Незважаючи на тиск з боку органів, продажі Tesla в Китаї зростають. У першому кварталі 2021 року американська компанія заробила в країні три мільярди доларів: це більш ніж втричі більше, ніж роком раніше, і становить близько 30 відсотків від її загального доходу.

Джерело: Reuters