Економіка

ООН поліпшила прогноз щодо ВВП у поточному році

ООН

В організації відновлення світової економіки безпосередньо пов’язують із вакцинацією від коронавірусу у країнах і регіонах.

Організація Об’єднаних Націй підвищила прогноз зі зростання ВВП до 5,4% (проти 4,7% у січні) в 2021 році. Про це йдеться в доповіді організації, оприлюдненій у вівторок, 11 травня.

За даними ООН, після різкого зниження на 3,6% у 2020 році світовій економіці передбачається зростання на 5,4% цьогоріч.

Відзначається, що глобальне зростання зумовлене “зміцненням економічної активності США і Китаю”, а також відновленням економіки після пандемії. Крім того, додали в ООН, обсяги світової торгівлі вже вийшли на допандемійний рівень.

Читайте також:  Amazon за час пандемії заробив більше, ніж за три роки

Водночас спостерігається нерівномірне відновлення економіки в різних регіонах світу. Наприклад, для деяких країнах Південної Азії, Африки на південь від Сахари, Латинської Америки і Карибського басейну перспективи зростання ВВП названі “крихкими і невизначеними”, а для держав Європи – “скромними”.

Причиною цього є нерівність у розподілі вакцин від коронавірусу між країнами і регіонами, відзначили в ООН.

“Своєчасний і загальний доступ до вакцин проти COVID-19 означатиме швидке припинення пандемії і перехід світової економіки на траєкторію стійкого відновлення”, – зазначено в доповіді.