Бізнес ідеї

Працюємо на себе: бізнес по ремонту квартир

В далеке минуле відійшли ті часи, коли люди самостійно робили ремонт у себе вдома. Сьогодні понад 90% населення звертаються за допомогою в цьому питанні до спеціальних організацій та індивідуальних підприємців. Тому незважаючи на істотну конкуренцію, знайти свою нішу в цій області можна, але для цього доведеться неабияк потрудитися. Щоб поставити бізнес по ремонту квартир на належний рівень, необхідна не тільки оригінальна ідея, але і ретельно продуманий план.

Як відкрити бізнес по ремонту квартир: з чого почати

Перш ніж займатися створенням бізнесу, потрібно проаналізувати ринкову ситуацію, визначити своїх конкурентів, оцінити їх сильні і слабкі сторони, щоб надалі спиратися на цю інформацію.

Оцінка конкурентного середовища і попиту

Оцінити ринок послуг з ремонту квартир складно, так як велика кількість фірм, які займаються ремонтом квартир, працюють за «чорним» або «сірими» схемами, занижуючи фактичні обсяги виручки в офіційній звітності. Тим не менше, експерти ринку стверджують, що сфера послуг по обробці квартир є досить насиченою.

Для того щоб пробитися на ринок і створити стійкий попит, потрібно попрацювати над репутацією і розширенням клієнтської бази. Це пов’язано з тим, що найкращим способом залучення клієнтів є так зване “сарафанне радіо”.

Тому з перших днів роботи необхідно звертати увагу на якість пропонованих послуг, дотримання строків і домовленостей, ввічливе і уважне ставлення до замовників.

Самостійний ремонт

Ремонт квартир своїми руками поступово йде в минуле, сьогодні все більше сімей вдаються в цьому питанні до допомоги професіоналів

Пошук працюючої ідеї і вибір цільової ніші

На старті своєї діяльності потрібно визначитися, в якому ціновому сегменті ви будете працювати.

Преміальний сегмент передбачає більший обсяг інвестицій, необхідність наявності привабливого офісу для прийому клієнтів, утримання в штаті фірми дизайнерів, архітекторів, ландшафтних дизайнерів і т. д.

Увійти в економ-сегмент значно простіше і дешевше, але і доходи у ньому будуть відносно нижчими, а конкуренція високою.

Оптимальним можна назвати варіант середнього сегмента — витрати на входження прийнятні, помірна конкуренція. В той же час ви зможете обслуговувати клієнтів з будь-якого цінового рівня, в залежності від ситуації: таких вузьких фахівців, як дизайнер або архітектор, можна тримати на аутсорсингу, а зустрічатися з клієнтами на їх території, принаймні, в перший час роботи.

Варіант ремонту квартири в середньому ціновому діапазоні

Середній ціновий сегмент — оптимальний варіант цільової ніші для бізнесмена-початківця

Як організувати роботу фірми

Паралельно з вибором цільового сегменту вам варто визначитися з концепцією роботи: чи будете ви виконувати тільки конкретну послугу або візьмете на себе відповідальність за виконання повного переліку послуг, які можуть бути цікаві клієнту. В умовах досить жорсткої конкуренції більш доречним видається другий варіант. Навіть якщо у вашій бригаді будуть відсутні які-небудь фахівці, ви можете залучати сторонніх працівників на основі субпідряду.

Клієнти оцінять такий підхід по достоїнству.

Вибір джерел фінансування

Чудово, якщо у вас є заощадження, які ви зможете вкласти в справу. В іншому випадку доведеться подумати про кредит. Деякі банки будуть фінансувати створення нового бізнесу, ви будете отримувати кредит в якості фізичної особи. Процентна ставка у цьому разі починається в середньому від 14-15%. Ще одним варіантом може стати залучення інвесторів — приватних чи корпоративних. Останнім часом цей метод отримує все більшу популярність.

Після того як ви визначилися з загальною концепцією роботи, цільовою аудиторією і фінансуванням проекту, приступайте до реалізації основного бізнес-плану.

В руці гроші

Приготуйтеся до того, що на перших порах доведеться фінансувати бізнес з власних коштів

Докладний бізнес-план компанії

Бізнес-план включає в себе опис наступних етапів робіт: реєстрацію фірми, підбір персоналу, складання спектру послуг та прайс-листа, організацію рекламної кампанії.

Особливості реєстрації бізнесу в сфері ремонту квартир

Етап реєстрації не представляє особливих труднощів, так як, на відміну від будівництва, у сфері ремонту немає необхідності отримувати будь-які спеціальні дозволи або ліцензії.

Ваші дії можуть бути наступними:

  1. Зареєструватися у формі юридичної особи. Ви можете вибрати форму товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) або індивідуального підприємця (ІП). Останній варіант більш простий і менш витратний.
  2. Вибрати форму оподаткування. Ремонт квартир — побутова послуга, тому ви можете обрати спрощену форму оподаткування (ССО) 2-ої групи. Однак пам’ятайте, що застосовувати ССО 2-ої групи ви зможете, тільки працюючи з фізичними особами. Якщо ви будете також займатися ремонтом офісів та інших приміщень нежитлового призначення, вам доведеться перейти на 3-тю групу. По цій системі визначені 2 варіанти ставок: 5% від загальної суми доходів або 18% від різниці між доходами і витратами. Можна вибрати будь-яку з них.
  3. Важливий етап — виготовлення печатки та відкриття розрахункового рахунку.

Крім зазначених моментів, не забудьте також скласти типові договори на надання послуг, які згодом ви зможете використовувати для роботи з клієнтами, а при несприятливому розвитку подій, в суді. Ще вам знадобиться докладний прайс-лист з описом переліку виконуваних робіт і цін.

Реєстрація бізнесу

Реєстрація бізнесу не займе багато часу, бізнес по ремонту житла не вимагає спеціальних ліцензій або дозволів

Підбір персоналу

Кадри — найважливіший ресурс для будь-якої будівельної компанії. Адже якість виконуваних робіт буде залежати від професіоналізму ваших співробітників, їх чесності й обов’язковості. Знайти грамотних і працьовитих фахівців в області оздоблювальних робіт непросто, але постаратися необхідно, так як це вплине на вашу репутацію і характер рекомендацій.

У мінімальному форматі вам будуть потрібні фахівці таких спеціальностей:

  • плиточник;
  • опоряджувальник;
  • електрик.

Функції бухгалтера, виконроба, дизайнера на першому етапі діяльності можна взяти на себе або віддати на аутсорсинг.

Бажано, щоб організатор бізнесу добре розбирався в темі ремонтів.

Спочатку потрібно працювати простим робітником в бригаді, зрозуміти кухню бізнесу. Сколотити невеликий капітал та підібрати 2-3 людини, готових піти за тобою. Дати рекламу і братися за роботу, яку можеш зробити на відмінно. Далі — залежить від твоїх можливостей. Роботи в цій сфері — навалом і розсипом.