Криптовалюти

Криптовалюта Chia виводить SSD з ладу всього за 40 днів

HDD-ферма для видобутку ChiaCoin

Нещодавно попит на SSD і HDD різко виріс на тлі новин навколо криптовалюти Chia, видобуток якої здійснюється за рахунок дискових потужностей. Виявилося, що подібна інвестиція вкрай сумнівна, адже тести показують, що майнінг «вбиває» твердотільні накопичувачі за лічені тижні.

За підрахунками аналітиків Fast Technology, при використанні SSD-накопичувача об’ємом 512 ГБ майнер може розраховувати на його безвідмовну роботу протягом 40 — 50 днів. Для порівняння, що при звичайній експлуатації виробник дає гарантію на SSD на термін не менше п’яти років.

Причина стільки швидкого зносу – активний перезапис даних. Так за два місяці мережа, в якій проводиться видобуток криптовалюти Chia, здатна згенерувати до 256 ТБ даних на один 512-гігабайтний накопичувач. У випадку з SSD, обсяг якого становить 1 ТБ, термін життя може скласти три місяці. Флагманські 2-терабайтні моделі проживуть в такому нещадному режимі не більше півроку.

Читайте також:  ЗМІ: Пекін перевірить вплив майнінгу криптовалют на споживання електроенергії

І хоча виробники SSD заявили, що гарантія на пристрої не буде поширюватися в разі, якщо буде виявлена його експлуатація в якості способу видобутку криптовалюти, при актуальній вартості Chia майнер все ще економічно вигідно миритися з виходом з ладу SSD. Актуальна вартість криптовалюти становить близько $1054. Для порівняння, середня вартість SSD-диска об’ємом 1 ТБ коливається в межах $100 — $120.