Технології

Експерти DxOMark склали рейтинг автономності смартфонів

DxOMark

Як і було заплановано, популярний портал DxOMark представив нову категорію тестування смартфонів. Тепер фахівці займаються перевіркою не тільки камер, екранів і динаміків з мікрофонами, але і акумуляторів. Більш того, вже представлені огляди для майже двох десятків апаратів.

Як і у випадку з іншими тестами, перевірка акумуляторів смартфонів проходить в лабораторних умовах із застосуванням спеціалізованого обладнання. Стверджується, що DxOMark враховує близько 100 параметрів протягом більше 150 годин для кожного конкретного пристрою. Фахівці оцінюють апарати за трьома ключовими категоріями:

  • Автономність – скільки смартфон здатний пропрацювати на одному заряді в різних сценаріях, включаючи перегляд відео, прослуховування музики, ігри, дзвінки та інші.
  • Зарядка-скільки часу потрібно на зарядку від 0% до 80%. Крім того, враховується різниця між тим, коли смартфон показує 100% зарядка, і коли він фактично перестає приймати енергію.
  • Ефективність-скільки енергії апарат споживає при зарядці або розрядці.
Читайте також:  Процесор Google для Pixel 6 Pro стане альтернативою Snapdragon 870

DxOMark

На сайті DxOMark вже представлені оцінки для 17 різних смартфонів. Лідером рейтингу зараз вважається Samsung Galaxy M51, оснащений акумулятором ємністю 7000 мАг. Він набрав 96 балів за автономність, 61 — за зарядку і 87 — за ефективність. Загальна його оцінка становить 88 балів. Для порівняння, iPhone 12 Pro Max отримав 78 балів, Xiaomi Mi 10T Pro — 72 бали, OnePlus 8T — 71, Samsung Galaxy S21 Ultra з процесором Snapdragon — 70 балів, а ось версія на Exynos отримала тільки 57 балів.

Ознайомитися з рейтингом і подивитися детальний огляд кожної моделі можна за посиланням.