Технології

Влада може отримувати доступ до даних на смартфоні через автомобіль

Apple CarPlay

Американська влада може отримувати доступ до персональних даних на смартфоні через автомобільну мультимедійну систему за допомогою інтерфейсів Apple CarPlay і Android Auto.

Як повідомляє видання Intercept, Служба митного і прикордонного контролю США (USCBP) придбала за 456 073 доларів у шведської компанії MSAB п’ять пристроїв iVe для вилучення даних з транспортних засобів, вироблених американською компанією Berla.

За офіційними даними, ці девайси потрібні владі для проведення розслідувань — вони можуть витягувати з електронних блоків автомобіля не тільки дані, безпосередньо пов’язані з експлуатацією, але і персональні дані зі смартфонів.

Читайте також:  Названо гаджети Apple, які отримають iOS 15 і iPadOS 15

Ця інформація довантажується в мультимедійну систему автомобіля зі смартфона, коли відбувається сполучення через інтерфейси Apple CarPlay і Android Auto.

Видання згадує епізод, коли за допомогою даного пристрою митники змогли витягти з Ford Explorer дані 70 підключених до нього смартфонів — журнали викликів, контакти, текстові повідомлення, плейлисти, а також деякі відомості з Facebook і Twitter.

Нагадаємо, в штаті Массачусетс, наприклад, діє закон про право на ремонт автомобілів, який вимагає від виробників надавати власникам транспортних засобів і незалежним автомайстерням доступ до тієї ж діагностичної та ремонтної інформації, яку використовують офіційні дилери.