Авто

Jeep подав до суду на компанію, що випустила клон Wrangler

Mahindra Thar LX

Компанія Jeep в черговий раз судиться з індійською маркою Mahindra & Mahindra через спірне дизайну позашляховика Thar, який копіює Wrangler. Раніше американський автовиробник домігся заборони на продаж в США моделі Roxor (копія Wrangler CJ) від тієї ж індійської марки, А тепер взявся за відстоювання своїх прав в Австралії.

Mahindra & Mahindra має намір вивести на австралійський ринок новий рамний позашляховик Thar: автовиробник вже приступив до сертифікації машини в країні і запустив рекламну кампанію.

Читайте також:  Toyota вигадала, як боротися з викраденням каталізаторів у старих авто

Однак юристи Jeep порахували, що модель сильно нагадує Wrangler, і звинуватили Mahindra в порушенні патентних прав. Конфлікт сторін розглядається у федеральному суді Австралії, повідомляє CarAdvice.com.

Це вже не перший раз, коли Jeep зустрічається в суді з Mahindra & Mahindra. У 2019 році американська марка домоглася заборони на продаж моделі Roxor, підозріло схожою на Wrangler покоління CJ. У 2020 році Mahindra все ж вдалося залагодити цю справу: компанія пообіцяли змінити дизайн позашляховика і продавати в США тільки його оновлену версію. Так і з’явився Thar.

Позашляховик доступний з двома турбомоторами на вибір, бензиновим 2.0 потужністю 150 кінських сил або 130-сильним дизелем об’ємом 2,2 літра. Коробка передач “механіка” або автомат Aisin; привід Повний з жорстко підключається передньою віссю.

Читайте також:  Стали відомі терміни прем'єри нової BMW 7-Series

На домашньому ринку Mahindra Thar користується популярністю, що пояснюється його порівняно невисокою вартістю: в Індії позашляховик можна купити за 1,2 мільйона рупій (421 200 гривень).

Джерело: CarAdvice.com