Політика

Влада готує Концепцію нацсистеми стійкості

Зеленський

Головним же пріоритетом є боєздатні Збройні сили України – запорука стабільності і гарантія спокою.

В Україні завершується розробка Концепції національної системи стійкості, яка передбачає забезпечення базових вимог НАТО. Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час виступу на Форумі Україна 30. Безпека країни в Києві у вівторок, 11 травня, повідомляє прес-служба глави держави.

Зеленський назвав три найважливіші цінності для українців – безпека, свобода і справедливість. Водночас безпека – це головна умова існування держави і її незалежності, підкреслив Президент.

“Одним з головних пунктів моєї програми є безпека людини і безпека країни. Її забезпечення… покладено в основу політики національної безпеки України”, – заявив Зеленський.

Читайте також:  Всі публічні послуги стануть цифровими - Мінцифри

Він нагадав, що у вересні минулого року затвердив Стратегію національної безпеки і оборони України, в основі якої – людина, її життя, здоров’я, честь, гідність, недоторканність і безпека, а вищим пріоритетом держави є відновлення миру, територіальної цілісності і суверенітету України в межах міжнародно-визнаних кордонів.

Стратегія ґрунтується на трьох основних принципах: стримування, стійкість і взаємодія, на яких зосереджені зусилля і ресурси України.

“Перш за все ми продовжуємо стримувати російську агресію і нарощуємо свій бойовий потенціал. Як і будь-яка цивілізована країна, Україна не хоче війни, але для миру… вона повинна мати сильну і боєздатну армію. Адже саме вона є запорукою стабільності, гарантією спокою і того, що ні у кого не виникне думки забрати щось у нашої держави легко і без єдиного пострілу”, – підкреслив Зеленський.

Читайте також:  Кабмін ініціює підвищення низки податків

За його словами, серед пріоритетів Стратегії національної безпеки – посилення оборони і безпеки можливостей, міжнародна підтримка, політичний, економічний і правовий тиск на агресора.

“А головний пріоритет – це боєздатні Збройні сили України. Підготовлений військовий резерв і ефективна територіальна оборона в поєднанні з іншими органами сектору безпеки і оборони здатні захищати країну на землі, на морі, в повітрі і – що зараз дуже актуально – в кіберпросторі”, – підкреслив Президент.

Він також відзначив, що дуже важливою є готовність держави і суспільства до реагування на будь-які загрози і небезпеки.

“Зараз завершується розробка Концепції національної системи стійкості, яка передбачає забезпечення базових вимог НАТО, зокрема щодо безперервності управління та надання критичних державних послуг, стійкого енергозабезпечення; дієвої реакції на неконтрольоване переміщення великої кількості осіб; стійких ресурсів забезпечення водою, продовольством; реакції на масові втрати; стійких систем цивільної комунікації та цивільного транспорту”, – розповів Зеленський.

Читайте також:  У Bellingcat зробили заяву про пожежі на військових складах в Україні

Він додав, що для досягнення всіх цих цілей Україна тісно взаємодіє з представництвом НАТО в нашій країні.

Володимир Зеленський також вкотре підкреслив, що стратегічним курсом України є набуття повноправного членства в ЄС і НАТО.

“Для цього передбачається досягти в максимально стислі терміни достатньої сумісності Збройних сил України та інших складових сектору безпеки і оборони з відповідними структурами держав Альянсу й отримати запрошення та приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО”, – заявив Президент.

Він вважає, що реалізація положень Стратегії національної безпеки і оборони країни сприятиме формуванню нової системи забезпечення нацбезпеки, яка здатна захищати державний суверенітет і територіальну цілісність України.