Технології

Створена голограма, яка здатна пересуватися по повітрю [ВІДЕО]

голограма

Американські дослідники представили 3D-принтер для світла. Технологія дозволяє створювати анімовані голограми прямо в повітрі. Більш того, з проекцією навіть можна взаємодіяти дотиками.

Незвичайний винахід належить команді вчених з Університету Бригама Янга. Технологія грунтується на захопленні частинки в повітрі за допомогою лазерного променя. Після цього вона підсвічується, а її слід стає видно неозброєним оком. В ході об’єднання декількох установок вдалося створити рухому картинку.

Дослідники підкреслюють, що анімоване зображення відмінно видно з будь-якої сторони, а нова технологія прокладає шлях до імерсивного досвіду, дозволяючи людям взаємодіяти з голографічними віртуальними об’єктами. Важливо враховувати, що в цьому випадку голограма не може вважатися міражем.

Читайте також:  Мембрана з крихітних «кактусів» збирає питну воду з повітря

Незважаючи на перспективність технології, вона все ще знаходиться на початковому етапі розробки. Проекція обмежена і вимагає високоточного дорогого обладнання, а взаємодія продемонстровано на прикладі віртуальної фігурки, зістрибує з пальця. Дослідники планують масштабувати свою методику, що дозволить створювати вражаючі літаючі проекції.