Фінанси

12 ознак того, що ви неправильно плануєте свій бюджет

Бюджет

Щоб поліпшити фінансовий стан, уникайте помилок при веденні особистого і сімейного бюджету.

1. Ви не приймаєте до уваги свої особисті якості

Планувати бюджет необхідно, виходячи з ваших реальних витрат і поведінки. Нелогічно спочатку написати план на майбутній місяць, а потім змушувати себе і рідних втиснутися в його рамки.

Наприклад, ви задалися метою вести бюджет, але заздалегідь знаєте, що він дозволяє витратити деяку суму на якісь дрібниці. У такому разі жорсткі обмеження ні до чого.

Це не означає, що ви можете бездумно витрачати гроші. Мета ведення бюджету — удосконалити ваші фінансові звички, а не просто відстежити кожну витрачену гривню.

2. Вам не вистачає терпіння

Існує такий термін, як «ефект йо-йо». Під ним мається на увазі стрімкий набір ваги після дієти. Людина хоч і горить бажанням схуднути, але їй не вистачає сили волі або самодисципліни, щоб тримати себе в руках і після закінчення дієти.

Читайте також:  25 порад для походу в супермаркет, які збережуть гроші, час і нерви

Подібний стан може відчувати і той, хто почав вести бюджет. Деяким вистачає терпіння, лише на кілька місяців або навіть тижнів. Звичайно, це вимагає часу, сил і зосередженості. Але поступово ви навчитеся планувати свої фінанси на автоматі.

3. Ви не враховуєте непередбачених витрат

Плануючи бюджет, необхідно пам’ятати про те, що іноді вам доведеться витрачати більше звичайного. Наприклад, потрібно буде терміново відремонтувати машину або купити дорогі ліки. У житті всяке може статися.

Якщо в якомусь місяці у вас залишилися зайві кошти, не поспішайте відсвяткувати це. Прибережіть їх на випадок неочікуваних витрат у майбутньому.

4. Ви підсвідомо не хочете вести бюджет

Фінансове планування — це досить складна річ для тих, хто не може жити за правилами. Якщо вас пригнічує розкладання по поличках чого б то не було, ви будете критикувати саму ідею ведення бюджету і не будете вірити в користь цього методу.

Читайте також:  25 порад для походу в супермаркет, які збережуть гроші, час і нерви

5. Ви витрачаєте більше, ніж заробляєте

В такому випадку у вас є три шляхи: скоротити витрати, збільшити доходи або поєднати і те і інше. Проаналізуйте своє становище і вирішите, як його виправити.

6. Ви часто берете в борг

Якщо ви займаєте у когось гроші, створюється ілюзія того, що ви ніби як залишаєтеся в рамках бюджету. Але ж рано чи пізно вам доведеться віддавати борги. А якщо вони накопичаться, то в майбутньому ваше фінансове становище буде дуже хитким.

7. Ви не накопичуєте заощадження

Без заощаджень не домогтися фінансової незалежності в майбутньому. Тому постарайтеся щомісяця відкладати хоча б невелику суму грошей.

8. Ви вдаєте, що деяких витрат взагалі не існує

Найчастіше це витрати на ваші шкідливі звички. Сигарети, похід в бар, фастфуд — все це вимагає грошей. Іноді досить великих. Ось тільки не всі можуть зізнатися в тому, що через це страждає бюджет.

9. Ви занадто обмежуєте себе

Не варто з самого початку планування бюджету радикально змінювати своє життя. Це потрібно робити поступово. Не відмовляйтеся від усіх розваг, щоб заощадити більше грошей. Дозволяйте собі трохи відпочити.

Читайте також:  25 порад для походу в супермаркет, які збережуть гроші, час і нерви

10. Ви витрачаєте дуже багато на розваги

На противагу попереднім пунктом багато хто не помічають, що на відпочинок йдуть дуже великі суми. Часті походи по ресторанах, дороге хобі, щотижневий шопінг. Через це бюджет може тріщати по швах. Перегляньте свої звички. Можливо, від чогось все-таки варто відмовитися.

11. Ви занадто довго сидите перед телевізором

Цей час ви могли б провести з більшою користю. Телевізор заважає вам зосередитися на головному. Крім того, реклама примушує вас робити і купувати те, що вам зовсім не потрібно. Все це відбивається на вашому бюджеті.

12. Ви вибрали невідповідний час для ведення бюджету

Якщо у вас нещодавно відбулося поповнення в сімействі або ви пережили серйозну дорогу операцію, дуже складно почати ретельно планувати свої фінанси. Зачекайте, поки ви звикнете до нового становища і ситуація стабілізується.