Авто

Nissan продав свою частку в Daimler за мільярд євро

Nissan

У березні поточного року французька компанія Renault позбулася пакету акцій німецького концерну Daimler, а тепер аналогічний вчинок зробив і Nissan.

Як повідомляє видання Automotive News з посиланням на власні джерела в компанії, японський автовиробник Nissan продав свою частку в концерні Daimler — 1,5 відсотка акцій приблизно по 69,85 євро за штуку.

Очікується, що за підсумками операції Nissan виручить трохи більше мільярда євро. Renault, однак, продав свій пакет акцій хоч трохи, але все ж вигідніше — по 72,41 євро за штуку.

Читайте також:  Volvo перейде на виробництво автомобілів з екологічної сталі

Nissan і Renault обмінялися пакетами акцій з Daimler десять років тому, щоб зміцнити промислове партнерство. Продуктом цієї колаборації став, наприклад, пікап Mercedes-Benz X-Class, який був розроблений на базі Nissan Navara. Масштабний проект так і не знайшов ринкового успіху, тому автомобіль був знятий з виробництва в 2020 році.

Продаж цінних паперів не вплине на співпрацю між компаніями, стверджують інсайдери — просто перехресне володіння акціями більше не є необхідною умовою для реалізації подальших планів альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi і Daimler.

У минулому році з’явилися чутки, що Nissan збирається продати свій пакет з 34 відсотків акцій японської компанії Mitsubishi через негативний прогноз по відновленню від фінансової кризи, викликаного пандемією коронавірусу. Пізніше цю інформацію спростували-представники Nissan назвали її спекуляцією.