Робота

Що робити після того, як ви втратили роботу

Пошук роботи

Багато хто просто оновлюють резюме, відгукуються на кілька вакансій і чекають. Але цього не завжди достатньо. Ось вичерпний план дій на два місяці, який допоможе вам впоратися з цією ситуацією і знайти нову роботу.

День 1

Найперше, що потрібно зробити, — це знайти когось, з ким можна поговорити. Обговоріть ситуацію з близьким другом, і ви відчуєте себе легше.

Після того як ви виговорилися, запишіть все на папір. Опишіть, що сталося, як ви себе відчуваєте, як ця ситуація позначилася на ваших планах і що ви можете зробити. Не намагайтеся прямо зараз скласти конкретний план. Головне — виплеснути свої думки, щоб вони не прокручувалися в голові знову і знову.

День 2

Коли день ніяк не структурований, продуктивність зазвичай падає. Нам хочеться лежати на дивані і нічого не робити. Але навіть якщо ви ще не готові шукати нову роботу, ви можете зробити щось корисне, наприклад подати документи на допомогу по безробіттю.

День 3

Тепер пора оновити своє резюме. Залежно від того, в якому воно стані, на це може знадобитися не один день. Ось кілька корисних статей:

Що не потрібно включати в резюме.

День 4

Після того як ви привели резюме в порядок, зверніть увагу на сайт LinkedIn. Ось кілька порад, які допоможуть вам створити свій профіль або зробити його більш привабливим, якщо він у вас вже є.

День 5

Складіть список компаній, в яких ви б дуже хотіли працювати. Випишіть не менше п’яти, але не більше 20 компаній. Тепер подумайте, чи знаєте ви когось, хто там працює. Для цього теж можна звернутися до LinkedIn. Зайдіть на сторінку компанії і подивіться свої контакти першої та другої ступеня.

Так ви зміните свій підхід до пошуку роботи: не вибирати з вже наявного, а шукати те, що вам дійсно цікаво.

День 6

Тепер можна починати шукати вакансії. Не забудьте увімкнути підписку на ваші позиції, це заощадить вам час і сили.

День 7

Повідомте своїм друзям, що ви шукаєте роботу. Тому, з ким ви ближче знайомі, відправте особисте повідомлення, а іншим можна зробити масову розсилку. У повідомленні поясніть, що ви шукаєте і як одержувач листа міг би вам допомогти. Чим точніше ви опишете свої побажання, тим краще.

День 8

Минув уже тиждень пошуків, і ви цілком заслужили вихідний. Поїдьте куди-небудь, щоб розвіятися. Необов’язково планувати дорогу подорож. Головне — змінити обстановку і ненадовго забути про пошуки роботи.

День 9

Щоб ще більше розширити свої контакти, пошукайте в соціальних мережах колишніх однокурсників та інших випускників вашого вузу. Вам буде простіше налагодити стосунки, адже у вас вже є спільний досвід.

День 10

У вас є щоденні ритуали, які допомагають вам відчути себе краще? Ви займаєтеся спортом, ведете щоденник, читаєте щось надихаюче? Ще не пізно почати. У цей складний період піклуватися про себе особливо важливо.

Крім того, корисно записувати, за що ви сьогодні були вдячні. За даними досліджень, регулярне вираз подяки робить нас щасливішими.

День 20

Якщо ви ще не почали готуватися до співбесід, пора це зробити. Ось кілька порад, які допоможуть вам справити вигідне враження під час інтерв’ю.

День 30

Пройшов вже місяць, пора оцінити результат ваших пошуків. Чи є у вас запрошення на співбесіди? Якщо ні, продовжуйте шукати вакансії і встановлювати контакти з людьми.

Навіть якщо вас вже запросили в кілька місць, не припиняйте пошуків, поки точно не отримаєте необхідну посаду. Інакше потім вам доведеться починати все спочатку.

День 60

Знову оцініть стан справ. Якщо успіху немає, можливо, вам потрібно розширити параметри пошуку. Подивіться, чи є схожі посади в інших областях діяльності. Подумайте, чи не готові переїхати в інше місто або країну. Чи, може, пора спробувати себе в новій сфері?

Навіть якщо ви не можете знайти роботу вже протягом декількох місяців, не впадайте у відчай. У вас все вийде. Розвивайте корисні навички. Продовжуйте підтримувати ділові зв’язки. Відгукуйтеся на вакансії. Зосередьтеся на тому, що ви можете контролювати, і не переживайте через те, що поза вашої влади.

Ставтеся до пошуків нового місця як до повноцінної роботи. Прикладайте зусилля кожен день, але не забувайте давати собі перепочинок. І обов’язково зберігайте оптимізм, адже цілком можливо, що ви знайдете роботу, яку полюбите навіть більше попередньої.