Суспільство

Психологи перевірили зв’язок між технологіями і психічним здоров’ям

За комп'ютером

Група вчених з Оксфорда опублікувала результати багаторічного дослідження за участю сотень тисяч рецензентів. Їх метою було з’ясувати, чи існує будь-яка кореляція між використанням гаджетів підлітками та погіршенням їх психологічного здоров’я.

Судячи з усього, Оксфордський інститут інтернету підвів підсумки найтривалішого дослідження впливу технологій на психіку підростаючого покоління. Результати фіксувалися з 1991 року, а загальна кількість учасників склала 430 561.

Експеримент проводився на території США і Великобританії. Вчені запевняють, що їм не вдалося виявити явної кореляції між змінними. Іншими словами, зв’язок між використанням соціальних мереж і депресією, емоційними проблемами і проблемами поведінки відсутня.

Читайте також:  У червоній зоні карантину залишаються сім областей

Незважаючи на настільки вражаючий результат, дослідники відмовилися ставити крапку в питанні негативного впливу технологій на підлітків. Вчені висловили надію, що в майбутньому налагодиться більш тісна співпраця між великими компаніями, що випускають гаджети і контент для підлітків, І спільнотою психологів. Це дозволить прийти до вірних висновків, а також провести повністю незалежне дослідження.

«У міру накопичення більшої кількості даних про використання підлітками новітніх технологій наші знання про них і їх вплив на психічне здоров’я стануть більш точними. Так що ще занадто рано робити тверді висновки про збільшення або зменшення зв’язку між соціальними мережами і психічним здоров’ям підлітків, і, безумовно, ще занадто рано розробляти правила на цій основі», — резюмують вчені.