Авто

Michelin почнуть виготовляти шини із перероблених пластикових пляшок

Michelin

Michelin співпрацює з французькою біохімічною компанією Carbios для початку виготовлення шин з перероблених пластикових виробів.

Компанія заявила, що успішно випробувала технологію переробки пластику разом з Carbios. Цей процес базується на ферменті, який може деполімеризувати поліетилентерефталат (ПЕТ), що використовується у звичайних пластикових виробах, таких як пляшки та поліефірний одяг. Про це повідомляє Carscoops.

Завдяки цьому складному процесу обидві компанії змогли створити поліестер з високою міцністю, який підходить для шин завдяки своїй стійкості до руйнування, в’язкості та термостійкості.

Читайте також:  Ford випустить компактний і дешевий електричний пікап

Компанія Michelin поставила перед собою амбіційну мету – використовувати відновлювані або перероблені матеріали для 40 відсотків виробництва до 2030 року та 100 відсотків до 2050 року. Щороку у всьому світі продається 1,6 мільярда автомобільних шин, що становить 800 000 тонн волокон з ПЕТ.

“У 2019 році Carbios оголосив, що випустив перші ПЕТ-пляшки зі 100% очищеною терефталевою кислотою, виготовленими з ферментативної переробки відходів ПЕТ-споживачів. Сьогодні, використовуючи Michelin, ми демонструємо повний обсяг нашого процесу, отримуючи з цих самих пластикових відходів перероблений ПЕТ, який підходить для високотехнічних волокон, таких як ті, що використовуються в шинах Michelin”, – заявив головний науковий керівник Carbios Ален Марті.