Технології

Антивірус Microsoft забиває комп’ютери гігабайтами «лівих» файлів

Windows Defender

Після чергового апдейту Windows 10 користувачі поскаржилися на дивну поведінку Microsoft Defender. Фірмовий антивірус почав заповнювати одну зі своїх робочих папок тисячами файлів, займаючи вільний простір і знижуючи продуктивність «постраждалих» ПК.

Помилка версії Програми 1.1.18100.5 призвела до того, що папка C:\ProgramData\Microsoft\WindowsDefender\Scans\History\Store почала заповнюватися тисячами файлів з іменами, які нагадують хеші MD5. Самі по собі вони нешкідливі, проте через величезний обсяг, що доходить в деяких випадках до 30 ГБ, переповнення системного диска знижує продуктивність комп’ютера.

Windows Defender

З найбільшими проблемами зіткнулися користувачі, які мають SSD невеликого обсягу або налаштували автоматичне резервне копіювання — в останньому випадку операційка створює бекапи «сміттєвих» файлів. Повідомляється, що найчастіше баг проявлявся в системах, що використовують більше одного антивірусного рішення для серверних версій ОС Microsoft.

Читайте також:  Ракета Ілона Маска Starship здійснить кругосвітню подорож

Компанія вже визнала помилку і випустила апдейт антивіруса з номером збірки 1.1.18100.6 — користувачам рекомендується зробити його установку через Центр оновлення Windows, щоб уникнути появи подібної проблеми.