Технології

Збір особистих даних в Android-додатках стане більш прозорим

Android 12

Google оголосила про зміну політики захисту конфіденційності користувачів Android. Вже скоро розробники мобільних додатків будуть зобов’язані повідомляти, які саме особисті дані збирають їх продукти.

За запевненням компанії, це допоможе людям краще зрозуміти, якою інформацією вони діляться зі своїми гаджетами, і як вона обробляється.

Згідно блогу компанії, нова політика передбачає публікацію докладного переліку зібраних даних в описі програми у фірмовому магазині. Звіт повинен включати такі пункти, як визначення місця розташування, список контактів, а також фотографії та інші мультимедійні файли, якщо вони відстежуються додатком або воно має до них доступ.

Читайте також:  Робот замінює людей на сезонну роботу в садах [ВІДЕО]

Android

Крім того, розробники повинні інформувати користувачів, як саме використовуються зібрані дані — наприклад, для персоналізації реклами. Google також рекомендує вказувати на наступні функції, якщо вони підтримуються:

  • Захист даних, такий як шифрування
  • Відповідність політиці сімейного використання
  • Необхідність використання зібраних даних для роботи
  • Підтвердження безпеки програми незалежною третьою стороною
  • Можливість видалення особистих даних за запитом

Обов’язковою для публікації додатка в Google Play нова політика стане в другому кварталі наступного року, при цьому запуск відповідного інфоблоку в магазині відбудеться вже на початку 2022-го.