Фінанси

7 лайфхаків, як не піддаватися на маркетингові хитрощі

Маркетинг

Маркетологи давно освоїли різні техніки маніпуляції, змушують нас робити незаплановані покупки. Ми пропонуємо ефективні способи протистояти хитрощам продавців.

1. Плануйте покупки заздалегідь

Мерчендайзери навчилися розкладати товари в магазинах так, щоб ви кинули у візок продукт, який зовсім не збиралися купувати. Це стосується і загальної організації простору торгового приміщення, і тонкощів розташування товару на полицях.

Заздалегідь складіть список необхідних продуктів на папірці чи в телефоні. В магазині цілеспрямовано, не озираючись по сторонах, рухайтеся до потрібних відділів.

2. Візьміть потрібну суму – не більше

Ефективним способом зберегти гроші є… відмова від зайвих грошей!

Перед походом у магазин оцініть, яка сума знадобиться вам для закупівлі потрібних товарів. І візьміть саме стільки грошей з собою, залишивши вдома зайве. Для цього вам доведеться знати точні ціни продуктів. Натомість, побачивши на касі який-небудь снікерс, ви просто не зможете його собі дозволити.

Читайте також:  9 товарів для будинку, на яких точно варто заощадити

3. Виробіть звичку округляти до більшого значення

Цінник з написом «99,99 гривень» з якихось невідомих нам законів психології виглядає куди більш привабливим, ніж «100 гривень». Наш мозок фіксує лише першу частину ціни, не надаючи значення десятим і сотим часткам. Насправді ж реальної різниці майже немає.

Навчіться бачити ціну цілком і відразу ж округляти її в більшу сторону. Тобто, побачивши підступні 99 гривень, просто відзначайте для себе: «Цей предмет коштує 100 гривень». Так при порівнянні цін ви зможете винести раціонально обґрунтоване рішення.

4. Щільно поїжте перед шопінгом

Часто, відчуваючи голод в магазині, ми не можемо втриматися від того, щоб купити цілий візок напівфабрикатів.

Фастфуд, зачаровують етикетки м’ясних товарів, звабливі запахи — все це не буде настільки привабливе для вас, якщо ви гарненько підкріпитеся вдома.

Читайте також:  Як жити безбідно і щасливо: 7 порад від фінансових експертів

5. Виходьте зі своїх потреб, а не з ціни

Не ціна повинна визначати покупки, а ваші потреби. Продавці давно зрозуміли, що якщо до будь-якого товару приклеїти напис «Знижка», то попит на нього значно збільшиться, і неважливо, чи дійсно знизили ціну або попередньо підняли її.

Як не потрапляти на такі хитрощі? Дуже просто. Кожен раз, бачачи заяви про знижки або безкоштовні пропозиції товару, згадуйте цей текст. Асоціативно пов’яжіть це з обманом, тоді через деякий час ви відчуєте, що у чарівних написів більше немає влади над вами.

6. Ігноруйте рекламу

Сказати легше, ніж зробити. Реклама обрушується на нас звідусіль: з телевізора, інтернету, магазинних вивісок.

Висока ціна товарів популярних брендів зовсім не є запорукою якості. Чим яскравіша у продукту реклама, тим вища його ціна. Це елементарний маркетинг: ви платите за те, щоб дізнатися про товар.

Читайте також:  9 товарів для будинку, на яких точно варто заощадити

У момент вибору товару спробуйте віддавати собі звіт в тому, наскільки на нього впливає впізнаваність бренду. Підходьте до вибору без думки «Цей шампунь у всіх на слуху, він дорогий, рекламується, значить, хороший». Краще вивчіть його склад і порівняйте з товарами більш дешевими. Почитайте відгуки про нього в інтернеті, спробуйте зрозуміти його реальні переваги — так ви будете куди ближче до істини.

7. Ходіть за покупками з партнером

Навіть склавши список покупок і взявши на озброєння всі перераховані вище поради, не завжди вдається протистояти спокусі купити яку-небудь непотрібну дрібничку.

Не зайвим буде людина, якій ви дасте чіткий наказ: «Ось список речей, які мені потрібні. Простеж, щоб нічого зайвого не купили». Довірте цій людині свій гаманець — так вам точно не вдасться стати жертвою маркетологів.