Технології

У Chrome з’явилася нова функція захисту ПК від хакерів

Chrome

Компанія Google поліпшила безпеку даних користувача в Chrome за допомогою технології апаратного захисту стека. Браузер тепер не дає зловмисникам використовувати помилки безпеки в Windows.

Нова функція підтримується комп’ютерами з процесорами Intel 11-го покоління або AMD Zen 3 Ryzen, що працюють під управлінням Windows 10 2004 або пізнішої версії.

Мова йде про технологію Intel Control-Flow Enforcement Technology (CET), яка вперше була реалізована в Windows 10 в минулому році. Вона здатна запобігти часто використовувані експлойти, відстежуючи виконання програми на апаратному рівні.

Читайте також:  Дорогі смартфони купують все частіше. Apple і Samsung в лідерах

Зараз CET стала частиною Chrome 90 і виключає доступ хакерів до системи шляхом виконання шкідливого коду через браузер.

Google Chrome

Нова функція безпеки доступна не тільки в Chrome. Компанія Microsoft також додала підтримку технології Intel CET в Edge 90 (Canary), але лише частково: процеси рендеринга поки не захищені. Найближчим часом функція буде вбудована в такі браузери, як Mozilla і Opera.

Якщо комп’ютер працює на базі cet-сумісного процесора, перевірити, чи використовує Chrome апаратний захист, можна за допомогою програми “Диспетчер завдань”. Тут у вкладці “Подробиці” повинен відображатися параметр “Апаратний захист стека”. У непідтримуваних системах його не буде.

Читайте також:  Google звинуватили в стеженні за геолокацією користувачів Android

Джерело: Google