Економіка

Українські ІТ-компанії різко наростили прибутки

Кодити

За рік на третину зросли виплати українським IТ-компаніям від іноземних клієнтів. Найбільше виплат отримали фрілансери, онлайн-продавці, IT-компанії і стокери.

IТ-компанії в Україні, які безпосередньо надають послуги іноземним клієнтам, у перші три місяці поточного року отримали на 32% більше виплат, ніж за аналогічний період 2020 року. Про це свідчить дослідження компанії Payoneer про діяльність українців на міжнародних ринках.

Серед топ-5 категорій, які отримали найбільше виплат за 1 квартал цього року: фрілансери, онлайн-продавці, IT-компанії, стокери (фотографи, які заробляють на фотостоках) і креатори на соціальних платформах.

Читайте також:  В Україні зросли ціни на цукор

“У 1 кварталі 2021 року найбільші суми українцям приніс фріланс. Його наздоганяє електронна комерція, де отримали на 6% менше. Виплати онлайн-продавцям перевищили зарахування IТ-компаній на 150%. Водночас IT-компанії отримали у 5 разів більше виплат, ніж стокери. Зарахування останнім виявилися на 9% вищими, ніж у креаторів на соціальних платформах”, – йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що за перший квартал 2021 року українці отримали на 47% більше виплат, ніж за перші три місяці 2020 року.

“Якщо порівнювати результати українців протягом перших трьох місяців 2020 і 2021 років, то найвищий приріст у стрімерів – зарахування від live-трансляцій зросли на 1071%, або майже у 12 разів.

Читайте також:  Українці продали рекордну кількість валюти

Транспортні компанії отримали на 703% більше виплат, креатори на соціальних платформах – на 140% “, – додали в Payoneer.

При цьому, в 1 кварталі 2021 року онлайн-викладачі отримали на 63% більше виплат, ніж у 1 кварталі 2020-го.

Зарахування українським фрілансерам також зросли – на 23%.

IT