Бізнес ідеї

Бізнес-ідея: Розведення качок, рекомендації та поради

Розведення качок

Українське сільське господарство залишається однією з найприбутковіших ніш для початку бізнесу. Фермери на сьогоднішній день мають постійний дохід з розведення тварин і птахів як в домашніх умовах, так і у великих масштабах. У сьогоднішній нашій статті ми розглянемо один з доступних видів бізнесу з розведення сільськогосподарської птиці – качки. Розведення качок як бізнес вважається перспективним напрямком для багатьох початківців підприємців з глибинок. Почати такий бізнес можна з мінімальними витратами, навіть на власній ділянці. Провідними породами для розведення вважаються пекінські і мускусні качки («індокачки»).

РЕЄСТРАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ

Будь-який бізнес, нехай навіть і малий, вимагає реєстрації юрособи або ПП. Так як планується розведення качок в домашніх умовах, то достатньо буде зареєструватися в якості індивідуального підприємця. Процедура займе трохи часу і коштів, знадобиться сплатити держмито в 700 гривень і завірення документів у нотаріуса – 500 гривень.

Далі необхідно підготувати приміщення і ділянку, на якій будуть розводитися качки. Це приміщення повинно пройти перевірку санепідемстанції, ветеринарів та пожежної служби для отримання в подальшому сертифіката якості продукції. Процедура сертифікації проходить протягом двох тижнів, вартість становить не більше 3000 гривень.

Після отримання дозволів можна приступити до справи, а точніше до обладнання пташника для молодняку ​​качки.

Облаштування пташника

Качки на відміну від курей ведуть наземний спосіб життя, тому їм не потрібно багато простору. Зазвичай пташник робиться не більше 1,8 метра по одній стіні і 1 метра по іншій стіні, головна мета такого незвичайного будиночка – економія на будівельних матеріалах, а також зменшення витрат на опалення пташника. Адже розведення качок охоплює 5 циклів по 2 місяці, тобто перший і останній цикли припадають на зимові місяці. У цей час підприємцю доведеться цілодобово опалювати пташник, маленький пташник буде швидше і простіше обігріти.

Розведення качок

Качки ведуть наземний спосіб життя, тому площа пташника на 50 голів складе не більше 25 метрів квадратних

Необхідно подбати також про хорошу вентиляцію і підстилку в пташнику. Вентиляція знадобиться в холодну пору року для подачі теплого повітря. На підстилку необхідно робити наступний розрахунок: 1 качка (від народження до забою) = 6 кілограм підстилки. У літній сезон майже відсутня необхідність в підстилці, оскільки не потрібне додаткове тепло.

Читайте також:  Як відкрити секонд-хенд: покрокове керівництво

Площа пташника розраховується з розрахунку, що три качки займають 1 квадратний метр приміщення. Тобто для невеликого домашнього виробництва необхідно 20-30 квадратних метрів площі. Поруч з пташником необхідно облаштувати місце для вигулу, ізольоване огородженням, площею не менше 30 метрів квадратних. А також навіс площею 8-10 квадратів.

Розведення качок

Підпис: поруч з пташником необхідно організувати загін площею не менше 30 метрів

Відкриті поїлки та міні-ставки не допоможуть для розвитку птахів, а скоріше посилять стрес качок. Адже місце купання швидко перетвориться на болото, аналогічна ситуація з відкритими поїлками. Найкраще облаштувати поїлки з крапельною системою подачі води.

Розведення качок

Найкраще облаштувати поїлки з крапельною системою подачі води

ЗАКУПКА І ГОДУВАННЯ ПТАХІВ

Для розведення найкраще купувати мускусних або пекінських качок. Термін вирощування пекінської качки становить 7 тижнів, а мускусної качки – 11 тижнів. Однак при цьому м’ясо пекінських каченят має 40 відсотків жирності, м’ясо мускусних каченят трохи пісніше – 22 відсотка жирності.

Для початку необхідно закупити молодняк, добовий пекінське каченя коштує 40 гривень, а мускусна качка – 70 гривень за голову. Для того щоб виростити качку знадобиться стільки ж коштів на кожну особину.

Несучість пекінської качки становить 160 яєць на рік, однак для цього необхідно підтримувати постійний світловий режим. Для того, щоб почати займатися розведенням птиці необхідно закупити 2 сімейні пари – 8-10 дорослих особин. Одна сімейна пара складається з одного селезня і чотирьох самок.

Розведення качок

Для того щоб почати розведення необхідно купити мінімум 2 сімейні пари, що складаються з 2 селезнів і 8 качок ..

Те, що стосується корму качок, то основою раціону вважаються зерно-злакові культури. Адже зерно є найголовнішим джерелом вуглеводів для качок, зерно відмінно засвоюється організмами птиці. Також високу харчову цінність приносить пшениця, ячмінь, овес і кукурудза. У зимовий час необхідно годувати качок тричі на день, а влітку частіше давати їм пити. У добу качки повинні споживати не менше одного літра води.

Розведення качок

Качки воліють зерно-злакові культури, вони є джерелом вуглеводів, і добре засвоюються організмами птахів

НЕОБХІДНЕ ОБЛАДНАННЯ

Для того щоб ферма була прибутковою доведеться витратитися на обладнання, яке допоможе у вирощуванні і забої птиці. Для цього знадобиться: інкубатор, машина для обскубування пір’я і морозильна камера.

Читайте також:  Як заробляти на пластикових пляшках

Стандартний інкубатор вміщує близько 60 качиних яєць, його ціна варіюється від 650 до 1500 гривень.

Розведення качок

Для невеликої ферми достатньо купити стандартний інкубатор на 60 качиних яєць

Машина для обскубування обійдеться в 4000 гривень, але помітно прискорить процес общіпування.

Общіпувальна машина

Щоб прискорити процес общіпування птахів необхідно придбати спеціальну машину

Зберігати як яйця, так і тушки можливе тільки в умовах морозильної камери, яка коштує від 6 до 20 000 гривень.

РЕАЛІЗАЦІЯ ТОВАРІВ

Основною продукцією збуту є качине м’ясо і молодняк. Кілограм качиного м’яса коштує близько 50 гривень, двомісячні качки в середньому досягають ваги – 2 кілограми. Тобто одна тушка коштуватиме близько 60 гривень. Цикл вирощування складає – від 7 до 11 тижнів.

Найбільш прийнятними місцями для реалізації м’яса качки є ресторани та ринки. Ресторани та кафе охоче закуповують качине м’ясо, так як страви з качки користуються великим попитом. Ціна на ринку буде набагато нижчою покупної ціни в ресторані, до того ж для продажу знадобиться отримати ряд дозволів для торгівлі. У першу чергу необхідно провести клінічне обстеження тушок ветеринарним лікарем, який дасть довідку про проведення передзабійного огляду, а після забою знадобиться довідка про дотримання норм і здоров’я птиці.

Після цього необхідно отримати в ветстанції документ, що дозволяє здійснювати перевезення вантажу на ринок, а також укладення ветеринарно-санітарної експертизи партії м’яса.

ВИДАТКИ ТА ДОХОДИ

Для невеликої ферми в 250 голів птахів щорічно знадобиться стартовий капітал сумою – 10 000-17 500 гривень. Розрахунок проводиться таким чином: двомісячна качка споживає за своє життя 10 кілограмів корму, вартістю 3 гривні за кілограм. Також додамо витрати на електроенергію і транспортні витрати – 10 гривень на кожну качку. Разом 40 гривень на одну качку.

Також до витрат додамо облаштування пташника близько 2000 гривень, закупівлю 2 сімей качок – 1200 гривень, купівлю обладнання – від 10 650 до 20 500 гривень. Разом початкові витрати складають 22 000-40 тисяч гривень. Орендні платежі та витрати на персонал ми виключаємо через невеликі обсяги і домашнє розведення.

Тепер про доходи. Середня ціна 1 кілограма м’яса качки – 50 гривень, тушка важить близько 2-2,5 кілограмів, значить вартість голови – 100-125 гривень. Якщо помножити 250 качок на 100 гривень, то отримуємо дохід 25 000 гривень. Отже міні-ферма з вирощування качок окупиться в перший рік роботи.

Як ми можемо переконатися розведення качок перспективне і прибуткове заняття для починаючого підприємця, проте щорічний дохід його занадто малий, щоб займатися лише тільки цим видом бізнесу. Тому він може виступати у вигляді додаткового заробітку або стати відправною точкою, після якої можна відкрити ще кілька подібних ферм з таким же доходом.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО РОЗВЕДЕННЮ КАЧОК НА ВІДЕО

Залишити коментар