Технології

Нові вразливості загрожують продуктивності мільйонів процесорів Intel і AMD

Intel

Дослідники в області комп’ютерної безпеки виявили нові варіанти наробила чимало шуму в 2018 році уразливості Spectre. Для захисту процесорів Intel і AMD виробникам доведеться застосовувати методи, які потенційно можуть привести до істотного зниження продуктивності чіпів.

Фахівці з безпеки зі школи інженерії та прикладних наук Університету Вірджинії заявили, що існує можливість вилучення інструкції з так званого кешу мікрооперацій.

Подібний кеш є як в процесорах Intel, так і в чіпах AMD. При цьому сама вразливість є спорідненою до виявленої ще в 2018-му Spectre. Експерти виділили три її нові версії.

Читайте також:  Apple пояснила закритість iOS наявністю вірусів на macOS

На жаль, жоден з актуальних методів захисту Spectre не закриває виявлені експлойти. Вони, у свою чергу, можуть використовуватися хакерами для крадіжки конфіденційної інформації.

Єдина втіха, яку наводять фахівці в області безпеки, це висока складність проведення прямих атак. Алгоритм злому повинен враховувати обхід всіх програмних і апаратних заходів безпеки, які зараз передбачаються сучасними системами.

Стурбованість виробників процесорів пов’язана з необхідністю поділу кешу на основі рівня привілеїв, а також впровадження механізму примусового очищення кеш-пам’яті мікрооперацій, що призведе до куди більш помітного падіння продуктивності, ніж у минулому.