Технології

Робот замінює людей на сезонну роботу в садах [ВІДЕО]

Збирач яблук

Австралійські інженери створили роботизований пристрій для збору яблук. Поки машина працює повільно і іноді помиляється, але дозволяє автоматизувати важку ручну працю, значно спростивши життя фермерам. Ось тільки ті, хто звик до сезонної роботи, можуть залишитися незадоволені таким винаходом.

Розробка прибиральника яблук була здійснена силами дослідників з австралійського факультету механічної та аерокосмічної інженерії Університету Монаша.

Робот озброєний кількома камерами, які спільно з алгоритмами глибокого навчання допомагають йому сканувати дерева в саду, виявляючи підходящі для збору фрукти. Машина отримує відомості про форму і розташування яблук в реальному часі, що дозволяє не завдати шкоди деревам.

Читайте також:  Розумний одяг живиться від Wi-Fi і витримує прання

За словами творців пристрою, фруктова галузь Австралії постраждала від коронавірусу. Простіше кажучи, зривати яблука виявилося нікому, а значить, саме час задіяти для цієї мети машину. Робот брав активну участь у зборі останнього врожаю.

З’ясувалося, що він здатний ідентифікувати більше 90% фруктів з відстані 1,2 м зі швидкістю 200 мілісекунд. При цьому машина пошкодила всього 6% зібраних яблук, ненавмисно видаливши стебла. Нинішній прототип витрачає на збір одного фрукта приблизно 7 секунд.

Поки неясно, чи надійде такий пристрій в масове виробництво, а також наскільки він ефективніший за людину. Інформацію на цей рахунок розробники не надали.