Авто

Названо кольору кузова, з якими автомобілі повільніше дешевшають

Pastel Collection

Американський портал iSeeCars опублікував нове дослідження, яке демонструє, як колір кузова впливає на втрату вартості автомобіля при його подальшому перепродажі.

В основу дослідження iSeeCars лягла інформація про продажі автомобілів на вторинному ринку в США з 2017 по 2020 роки — близько шести мільйонів угод. Використовуючи ці дані, аналітики з’ясували, які кольори допомагають зберегти залишкову вартість автомобіля при перепродажі, а які лише посилюють втрату ціни.

Найліквіднішим кольором виявився жовтий – у порівнянні з середньою трирічною амортизацією в 37,6 відсотка, жовті автомобілі втратили тільки 20,4 відсотка вартості за три роки. На другому місці опинився бежевий – 22,8 відсотка.

Читайте також:  Який бензин заливають у баки на українських АЗС: результати досліджень

На третьому місці – помаранчевий з 27,1 відсотка. Що стосується найбільш популярних кольорів автомобілів-чорного, білого і сірого, то вони виявилися в цілому близькі до середнього показника.

Найменш ліквідним кольором для перепродажу автомобіля виявився золотистий – 45,6 відсотка втрати вартості. На другому місці знизу-коричневий з 42,1 відсотка, а фіолетовий займає третє місце знизу — 41,2 відсотка.

Кольори в дослідженні також розглядаються з розбивкою по сегментах, але ці тенденції в цілому відображають загальні результати. За винятком пікапів-жовтий колір у них навіть не потрапив до списку.

Синій виявився самим ліквідним кольором для мінівенів, а червоний — для кабріолетів. Останні, втім, відрізняються від інших типів кузова значно більш цікавими і різноманітними відтінками.