Технології

Нічний режим на смартфонах не допомагає краще спати

Смартфон

Група дослідників представила результати експерименту, що стосується ефективності використання нічних режимів на смартфонах. Як з’ясувалося, їх активація не робить відчутного впливу на якість сну, що робить їх практично марними.

Згідно з деякими гіпотезами, випромінюваний екранами різних гаджетів синій колір перешкоджає виробленню гормону меланопсину, який в свою чергу регулює циркадні ритми людини. В результаті багато виробників смартфонів пропонують в нічний час використовувати спеціальний режим з більш теплим відтінком картинки. В ході нового дослідження з вибіркою в 167 осіб вдалося з’ясувати, що подібні твердження — це всього лише міф, а нічний режим просто марний.

Всіх випробовуваних розділили на три групи. Перша проводила годину перед сном, використовуючи свій смартфон з включеним нічним режимом. Друга група робила те ж саме, але без активації цієї функції, а третій групі було заборонено користуватися телефоном протягом години перед сном. Якість сну вимірювалася за допомогою акселерометра на зап’ясті, а серед відстежуваних змінних були час засинання, загальна тривалість сну і частота пробуджень.

Як виявилося, помітних відмінностей немає ні у тих, хто спить менше шести годин, ні у тих, кому вдається поспати сім і більше годин. При цьому кореляції між нічним режимом на смартфоні і якістю сну виявити не вдалося, оскільки ця змінна виявилася ідентична у всіх трьох групах. Вчені вважають, що стресом для організму може бути не сам смартфон, а емоції, які людина відчуває при прочитанні тієї чи іншої інформації.