Технології

Автопілот Tesla виявився не настільки просунутим, як вважалося

Автопілот

Представники Tesla прояснили ситуацію з автопілотом в нових електрокарах. Стверджується, що ніхто і ніколи не заявляв, що автомобілі зможуть самостійно їздити без участі людини, адже насправді мова йде про систему автономного водіння лише другого рівня.

Останнім часом автомобілі Tesla виявилися замішані в декількох гучних аваріях, в тому числі і зі смертельним результатом. Проблема в тому, що власники електрокарів зрозуміли назву Full Self-Driving (FSD) буквально, думаючи, що якщо вони заплатили $10 000, то можуть пересісти на заднє сидіння і насолоджуватися поїздкою.

За словами представників автовиробника, система відповідає лише другому рівню автопілотування, що передбачає постійну присутність водія за кермом.

Читайте також:  Windows 10 буде підлаштовуватися під користувача

“Функції, які сьогодні може запропонувати система, – це круїз-контроль з урахуванням трафіку і автопілот. Можливість повного самоврядування – це додатковий набір функцій, який відноситься до другого рівня автономного водіння”, — пояснюють юристи Tesla.

Незважаючи на розлогі заяви Ілона Маска, сьогодні автовиробник запевняє, що ніколи не стверджував, ніби Full Self-Driving володіє повною автономністю. Більш того, навіть стандартний автопілот Tesla відповідає другому рівню, як і нова система. При цьому FSD постійно поліпшується і отримує нові функції, але про можливість автомобіля їздити повністю самостійно поки говорити рано.