Технології

Гравітаційне сховище енергії замінює звичайні акумулятори

Gravitricity

Інженери шотландської компанії Gravitricity відзвітували про успішні випробування технології зберігання енергії за допомогою гравітації. Такий незвичайний “акумулятор” здатний працювати до 25 років і розташовуватися під землею в покинутих вугільних шахтах.

Нова технологія зберігання енергії заснована на гравітації, коли за допомогою надлишкової енергії відбувається повільний підйом 25-тонного вантажу на висоту 15 метрів. Проект оцінюється в $ 1,385 мільйона і здатний генерувати 250 кВтг електрики, доставляючи енергію за секунди за рахунок сили тяжіння. Перші випробування пройшли успішно, що відкриває шлях до будівництва комерційних об’єктів.

Читайте також:  Створено одяг, який генерує енергію з власних фізичних зусиль і поту [ВІДЕО]

Gravitricity

Представники компанії Gravitricity запевняють, що технологія дозволить знизити видобуток рідкоземельних мінералів при створенні літій-іонних батарей. До того ж вона може стати рентабельною альтернативою поновлюваним сховищам.

Розміщувати гравітаційні вишки планують у шахтах, а брати енергію — з відновлюваних джерел енергії (вітер, сонце, вода). Після того як вантаж в ході поступального підняття вгору буде скинутий, в мережу повернеться величезна кількість електрики. Компанія вже веде переговори з власниками шахт у Великобританії, Скандинавії, Польщі та Чехії з метою будівництва установок в Європі.

Джерело: Gravitricity