Політика

У Bellingcat зробили заяву про пожежі на військових складах в Україні

Вибух у Балаклії

У Bellingcat дійшли висновку про причетність Росії до вибухів на військових складах в Україні у 2014-2015 роках.

Розслідувач групи Bellingcat Христо Грозев вважає, що до вибухів на військових складах в Україні у 2014-2015 роках з високою часткою ймовірності причетне російське ГРУ. Про це Грозев заявив в ефірі Еспресо.TV.

Учасник розслідування впевнений, що після доведеної причетності ГРУ до вибухів у країнах ЄС, підриви складів в Україні, де у Росії була власна агентурна мережа, однозначно могли бути пов’язані із зовнішньою розвідкою РФ.

Читайте також:  Байден заявив про те, що успадкував країну в "глибокій кризі"

Але на тлі останньої інформації про те, як були підготовлені вибухи складів боєприпасів в Чехії і Болгарії, у Bellingcat дійшли висновку про причетність Росії до вибухів на військових складах в Україні у 2014-2015 роках.

“Почерк досить стандартний і повторюється в кожному з вибухів: вони завжди привозили із собою детонатори дистанційного керування з електричною зарядкою, тобто могли активувати детонатор з мобільного пізніше, здалеку. Але завжди спочатку вони викликали на складах пожежу. І під час пожежі приводили в дію детонатор, щоб це було схоже на просту пожежу”, – повідомив журналіст, наголосивши, що так робили у всіх випадках зі складами.

Читайте також:  Зеленський пропонує розширити нормандський формат