Технології

Політ літака з найбільшим розмахом крил [ВІДЕО]

Stratolaunch

Американська компанія Stratolaunch провела успішне тестування гігантського літака з найбільшим розмахом крил. Roc виконав серію маневрів над повітряним портом Мохаве, після чого зміг успішно приземлитися на землю без будь-яких проблем.

Спочатку Stratolaunch позиціонувала літак в якості бортової системи, призначеної для запуску ракет і супутників на посиленому центральному крилі, а потім їх виведення на низьку навколоземну орбіту.

Сьогодні він переобладнаний в носій для багаторазових гіперзвукових апаратів. Незважаючи на зміну профілю, Roc залишається справжнім титаном з розмахом крила 117 метрів. Розробники повітряного судна провели запуск авіалайнера, а також ряд маневрів, зазначивши, що все йде згідно з планом.

Читайте також:  Рослини навчилися просити воду і поживні речовини

Вивчити всі перипетії польоту Roc можна на відео вище. Творці вважають, що в майбутньому він буде використовуватися в якості випробувального стенду для авіаційної техніки нового покоління.

Літак оснащений шістьма двигунами, аналогічними встановленим в Boeing 747, і 28 колесами. Крім виконання льотної програми він здійснив тестовий захід на посадку, а після приземлився на призначену для цього смугу в пустелі Мохаве.