Авто

Послухайте, як звучить Toyota Corolla з двигуном на водні

Toyota

Минулого тижня Toyota оголосила про початок випробувань двигуна внутрішнього згоряння на водні. Експериментальний ДВС встановлений на хетчбеку Corolla Sport, а тестувати його будуть в жорстких умовах марафонських гонок серії Super Taikyu Series 2021 Powered by Hankook.

Але ще до початку змагань компанія виклала в мережу ролик, де можна почути, як звучить автомобіль з екзотичною силовою установкою.
Вже відомо, що за основу дослідного агрегату взято трициліндровий турбомотор 1.6 від Toyota GR Yaris з новим паливопроводом і системою уприскування.

Читайте також:  Ferrari випустить електричний суперкар раніше наміченого терміну

Замість бака для бензину-багатошаровий композитний балон, в якому під тиском 700 бар зберігається газоподібний водень. Паливо отримують на місцевому заводі Fukushima Hydrogen Energy Research Field, одному з найбільших у світі підприємств з вироблення «зеленого» водню.

За кермом “Королли” під час тестів перебував пілот Toyota Gazoo Racing Team Zent Cerumo Хіроакі Ішіура, який і поділився своїми враженнями. «Я очікував зовсім іншого, – зізнався Ішіура. – Але відчуття такі ж, як від машини зі звичайним двигуном. І якби мені не сказали зворотне, то я б подумав, що так воно і є». Зберігся навіть характерний звук, що особливо важливо для спорткарів, — але шкідливі викиди при цьому знизилися практично до нуля.

Читайте також:  Позашляховик Ford Bronco виявився потужнішим, ніж було заплановано

Крім екзотичного мотора, гоночний хетчбек Corolla Sport, за чутками, також обзавівся повним приводом. Трансмісія цілком перекочувала на нього з GR Yaris, і в компанії навіть подумують запустити таку машину в серію. Зрозуміло, без водневого ДВС, а зі звичайною “турботрійкою”, але форсованою до 300 кінських сил.