Економіка

З початку року банки мають 10,9 млрд грн прибутку

НБУ

Станом на 1 квітня із 73 платоспроможних банків були прибутковими 66. У збитку були сім банків.

З січня по березень українські банки отримали 10,9 млрд гривень чистого прибутку, що на 32% менше, ніж за аналогічний період 2020 року, коли банківський сектор заробив понад 16 млрд гривень. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку України.

“Основним фактором, який стримував зростання прибутковості сектора в I кварталі, були зміни справедливої ​​вартості цінних паперів. Сукупний результат від операцій купівлі-продажу і переоцінки був “мінус” 5,1 млрд грн в порівнянні з позитивним результатом в 7,7 млрд грн в I кварталі 2020 року”, – йдеться в повідомленні НБУ.

Читайте також:  Гривня подешевшала за індексом Біг Мака

У той же час, обсяги сформованих фінансовими установами резервів під очікувані збитки в січні-березні зменшилися на 58,3% р/р до 2 млрд гривень.

Для порівняння – минулого року банки за аналогічний період сформували резерви на 4,7 млрд гривень.

“Чистий процентний дохід у річному вимірі зріс на 21,9% в порівнянні з 6,8% р/р у минулому році. Зростання безготівкових операцій дозволив збільшити чистий комісійний дохід за січень – березень на 15,1% р/р, за аналогічний період 2020 він зріс на 7,9% р/р”, – зазначає прес-служба НБУ.

Обсяги чистих процентних і комісійних доходів є достатніми для покриття адміністративних витрат більшості банків.

Читайте також:  Названа сума кредитів, виданих в програмі 5-7-9

Станом на 1 квітня із 73 платоспроможних банків 66 банків були прибутковими, збитки отримали лише 7 банків на загальну суму 0,1 млрд гривень.

В НБУ додали, що п’ять найприбутковіших банків сформували 57% прибутку в порівнянні з 83% за підсумками 2020 року.