Технології

Китай запустив на орбіту власну космічну станцію [ВІДЕО]

Китайська космічна станція

Після 18 місяців підготовки перший модуль космічної станції “Тяньхе” успішно досяг орбіти Землі. Автономна база, будівництво якої планується завершити в кінці 2022 року, покликана стати центром наукових досліджень Китаю протягом наступного десятиліття.

Базовий модуль “Тяньхе”, виведений в космос за допомогою ракети-носія “Чанчжен-5”, включає приладово-агрегатний відсік, житловий модуль і стикувальний відсік. На борту вже змонтовані кухня і туалет для космонавтів, комп’ютерне обладнання та комплекс зв’язку.

Читайте також:  AMD «підгледіла» у NVIDIA, як поліпшити графіку в іграх

За заявою розробників, модуль можна використовувати в якості житлового апарату і лабораторії. Учасники екіпажу також зможуть скористатися шлюзом для виходу у відкритий космос.

У подальших планах космічного агентства Китаю-запуск до станції вантажного корабля “Тяньчжоу-2”, а потім і пілотованого корабля “Шеньчжоу-12” з трьома космонавтами на борту. Після стикування з базовим модулем “Тяньхе” станція буде визнана населеною. За попередніми розрахунками, всього Китаю належить здійснити не менше 11 запусків протягом року. Це дозволить закінчити монтаж всіх вузлів станції, доставивши два лабораторних і один базовий модуль.

Фінальна висота орбіти нової станції складе 340-450 кілометрів. Вона отримає Т-подібну форму після стикування з лабораторними модулями. Оціночна вага “Тяньхе” – від 70 до 100 тонн. Її складання планується завершити в 2022 році, після чого вона буде перебувати в експлуатації протягом 15 років.