Авто

В Україні представили унікальний електрокар

Єва

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля презентували прототип електромобілю “Єва”.

Над його створенням працювали професори університету та студенти Сєвєродонецького політехнічного фахового коледжу. Автомобіль може проїхати до 100 км на одному заряді та розвивати швидкість до 80 км/год. Про це розповіли на сайті університету.

Модель оснащено електродвигуном та батареєю (конструкцією передбачено встановлення до двох батарей). Макет має рамну конструкцію, а кузов автомобіля виготовлено зі склопластику.

Мета проєкту – створення першого українського електромобілю, який за технічними характеристиками відповідатиме світовим стандартам і матиме покращені характеристики з безпеки і комфорту, та удосконалення існуючих технологій автомобілебудування, що дозволить суттєво зменшити вартість автомобіля у порівнянні зі світовими аналогами.

Читайте також:  Новий Kia Sportage показали на відео зовні і всередині

Зазначається, що “Єва” має ряд переваг над іншими авто. Елементи його кузова можна виготовляти з полімерного матеріалу за технологією вакуумної витяжки. Він не вимагає фарбування та не піддається корозії.

Це дозволяє майже вдвічі скоротити витрати на організацію виробництва та технічне обслуговування обладнання, що істотно впливає на кінцеву вартість електромобілю, зменшити вагу автомобіля до 1100 кг і переробляти матеріали.

"Єва" може розігнатися до 80 км/год

В електрокарі можна встановити сонячні батареї на дах і капот, які будуть підзаряджати основну батарею і забезпечувати додаткових 30 км в день. Завдяки рамної конструкції є можливість установки додаткової батареї, що дозволить збільшить пробіг на одній зарядці до 500 км.

Читайте також:  У Британії назвали автомобілі, які швидко знецінюються

Завдяки запропонованій технології виготовлення кузова “Єва” може використовуватися людьми на інвалідних візках. Педалі газу та гальма можуть бути переміщені з ножною області до керма.

Єва

Салон моделі можна трансформувати для транспортування вантажу, перевезення п’яти пасажирів, а завдяки додатковим джерелам енергії всередині можна облаштувати мобільний офіс.

“Модульна платформа” базового автомобіля дозволяє легко його перетворювати протягом експлуатації: встановити двигун більшої ємності або додаткову батарею, чи привід на два колеса доповнити до повнопривідної версії.

“Група розробників пропонує новий підхід до виробництва електромобілів, що дозволяє отримати в малих габаритних розмірах недорогий конкурентний автомобіль з великим салоном, що має можливість трансформації та модифікації. Запропонований автомобіль може заповнити сегмент ринку бюджетних автомобілів вартістю від 12 000 дол. США”, – повідомили в університеті.