Робота

Що робити, якщо сильно накосячили на роботі

Промах на роботі

Як правильно себе вести, якщо ви допустили у своїй роботі серйозну помилку, яка може призвести до плачевних наслідків.

Якщо на роботі сталася катастрофа і, що найжахливіше, винні в ній ви, не панікуйте. Це дуже неприємна, але не безвихідна ситуація. Відповідати вам, звичайно, доведеться, але при цьому цілком можливо зберегти і робоче місце, і хороші стосунки з керівництвом.

Що потрібно зробити якомога швидше

Як тільки ви зрозуміли, що зробили серйозну помилку, одразу ж повідомте про це свого керівника, як би страшно не було. Якщо ваш начальник дізнається про це від когось іншого, ваше становище стане ще гірше.

Після того як ви повідомите про події, запропонуйте кілька варіантів того, як виправити ситуацію і не допустити її повторення в майбутньому. Можливо, у вашого керівника теж є міркування на цей рахунок.

Якщо у вас немає повної інформації про те, як і чому виникла така проблема, просто зізнайтеся в тому, що зробили особисто ви, і пообіцяйте якомога швидше розібратися в тому, що трапилося і надати варіанти рішення.

Покажіть, що ви розумієте всю серйозність ситуації, не заперечуєте свою провину і готові працювати над виправленням наслідків.

Як відновити свою репутацію

Негайно почніть працювати над тим варіантом вирішення проблеми, який схвалив ваш керівник. Тримайте його в курсі того, як просуваються ваші справи.

Протягом наступних місяців вам доведеться працювати набагато старанніше, ніж раніше. Не допускайте інших великих промахів і працюйте з максимальною віддачею. Можливо, вам доведеться затримуватися після роботи, щоб ще раз перевірити. Ваше завдання зараз — продемонструвати, що допущена вами помилка була прикрою випадковістю, а не наслідком вашої недбалості або непрофесіоналізму.

Що робити, якщо вас все-таки звільнили

Якщо так вийшло, що ви все ж таки залишилися без роботи, ретельно проаналізуйте, через що насправді виникла ота фатальна помилка і що слід було зробити по-іншому. Можливо, вам не вистачає якихось знань і зараз саме час їх отримати.

Зрозуміло, звільнення — це завжди складний момент з емоційної точки зору, тому дайте собі час заспокоїтися. Подумайте про те, що ви будете відповідати на майбутніх співбесідах, коли вас запитають про причини звільнення з попереднього місця роботи.

Пам’ятайте, що помилки трапляються абсолютно у всіх, навіть у найбільш досвідчених і уважних.

Уміння визнавати свої промахи і прагнення виправити їх наслідки говорить про вас набагато більше, ніж будь-яка помилка.