Політика

Рада обговорить законопроект про шокери

електро-шокер

Законопроект дозволить розширити використання шокерів на адміністративні правопорушення, зазначають у ВРУ.

Законопроект про використання шокерів поліцією буде спрямований на голосування в зал Верховної Ради. Про це в середу, 28 квітня, повідомила народний депутат від Голосу і член комітету Олександра Устинова на своїй сторінці в Facebook.

За її словами, зроблено це буде в обхід рішення комітету з питань правоохоронної діяльності.

“Законопроект провалили на комітеті і відправили на доопрацювання автору. Але вперше за час роботи комітету цього скликання – законопроект не повертають автору, а виносять в зал нібито для відхилення, а насправді хочуть протягнути і збирають під це голоси”, – заявила Устинова.

Читайте також:  Міноборони зробило заяву щодо стягування сил РФ

Вона висловила припущення, що так поліція і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков нібито готуються до масових протестів.

При цьому депутат зазначила, що в законопроекті пропонується “дозволити застосування поліцейськими шокерів зокрема під час затримання особи, яка вчинила адміністративне або кримінальне правопорушення, яка вчиняє при цьому фізичну протидію”.

“Зупинили тебе за перевищення швидкості – не послухав – шокером! Вийшов на протест – не те зробив – шокером”, – коментує законопроект Устинова.

Депутат з посиланням на систему електронних закупівель Prozorro додала, що поліція закупила 200 електрошокерів за 33 мільйони гривень. За 65 тисяч гривень за одиницю.

Читайте також:  В Україні введуть "нульову декларацію"

Відповідно до пункту 2 частини четвертої статті 42 Закону України “Про Національну поліцію” шокер є спеціальним засобом, який поліція має право використовувати: при затриманні особи, яка вчиняє збройний опір; намагається втекти з-під варти; затримання озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожують життю або здоров’ю людей.

Законопроектом перелік випадків планують розширити і мотивують це зокрема меншою шкодою, яку завдає шокер в порівнянні з іншими спецзасобами: пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними снарядами несмертельної дії, або вогнепальної зброї.