Робота

Як запам’ятати всіх, з ким доводиться зустрічатися на роботі

По роботі

Запам’ятовувати імена незнайомих людей — завдання саме по собі непросте. Але і воно ускладнюється в рази, коли доводиться зав’язувати сотні ділових знайомств на конференціях та виставках.

Якщо вам часто доводиться знайомитися з великою кількістю людей, ви знаєте, яке це — повернутися додому з кишенями, повними візиток, і судорожно згадувати, хто всі ці люди. У таких випадках вам допоможуть кілька простих прийомів, що дозволяють не заплутатися в ділових знайомствах.

Повторіть ім’я

Після того, як ваш співрозмовник представився, зверніться до нього кілька раз по імені протягом подальшої розмови. Це допоможе вам запам’ятати, як його звуть.

Попросіть візитку

В кінці розмови попросіть у вашого співрозмовника візитну картку. На ній буде не тільки його ім’я, але і посада.

Читайте також:  Що робити після того, як ви втратили роботу

Робіть помітки

Після того як вам дали візитку, черкніть на ній пару слів про вашого співрозмовника. Якщо ви напишете, про що ви говорили, це згодом дозволить вам згадати і людину, що вручила вам свою картку.

Якщо вже забули ім’я співрозмовника, познайомте його з ким-небудь

Якщо вийшло так, що вам не вдалося запам’ятати, як звуть людину перед вами, представте йому кого-небудь із знайомих. Він буде змушений ще раз вимовити своє ім’я.

На наступний день напишіть листа новим знайомим

Через день після знайомства напишіть листа тим, з ким вам надалі хотілося б підтримувати зв’язок. Напишіть їм, що вам було приємно познайомитися і що ви сподіваєтеся на подальшу співпрацю. До речі, вам можуть стати в нагоді замітки, які ви зробили на візитках. Постарайтеся написати коротко і привітно.

Читайте також:  Як вчасно йти з офісу, при цьому залишаючись продуктивнішим за всіх?

Крім того, що це хороший професійний жест, такі листи дуже корисні як вам, так і адресатам. По-перше, лист допоможе їм згадати вас, адже вони напевно вчора теж познайомилися з кількома десятками людей. По-друге, цей лист може покласти початок подальшому листуванню, в якому ви зможете детально обговорити те, про що говорили вчора, а також багато інших робочих питань.

Залишити коментар