Робота

Як запам’ятати всіх, з ким доводиться зустрічатися на роботі

По роботі

Запам’ятовувати імена незнайомих людей — завдання саме по собі непросте. Але і воно ускладнюється в рази, коли доводиться зав’язувати сотні ділових знайомств на конференціях та виставках.

Якщо вам часто доводиться знайомитися з великою кількістю людей, ви знаєте, яке це — повернутися додому з кишенями, повними візиток, і судорожно згадувати, хто всі ці люди. У таких випадках вам допоможуть кілька простих прийомів, що дозволяють не заплутатися в ділових знайомствах.

Повторіть ім’я

Після того, як ваш співрозмовник представився, зверніться до нього кілька раз по імені протягом подальшої розмови. Це допоможе вам запам’ятати, як його звуть.

Попросіть візитку

В кінці розмови попросіть у вашого співрозмовника візитну картку. На ній буде не тільки його ім’я, але і посада.

Робіть помітки

Після того як вам дали візитку, черкніть на ній пару слів про вашого співрозмовника. Якщо ви напишете, про що ви говорили, це згодом дозволить вам згадати і людину, що вручила вам свою картку.

Якщо вже забули ім’я співрозмовника, познайомте його з ким-небудь

Якщо вийшло так, що вам не вдалося запам’ятати, як звуть людину перед вами, представте йому кого-небудь із знайомих. Він буде змушений ще раз вимовити своє ім’я.

На наступний день напишіть листа новим знайомим

Через день після знайомства напишіть листа тим, з ким вам надалі хотілося б підтримувати зв’язок. Напишіть їм, що вам було приємно познайомитися і що ви сподіваєтеся на подальшу співпрацю. До речі, вам можуть стати в нагоді замітки, які ви зробили на візитках. Постарайтеся написати коротко і привітно.

Крім того, що це хороший професійний жест, такі листи дуже корисні як вам, так і адресатам. По-перше, лист допоможе їм згадати вас, адже вони напевно вчора теж познайомилися з кількома десятками людей. По-друге, цей лист може покласти початок подальшому листуванню, в якому ви зможете детально обговорити те, про що говорили вчора, а також багато інших робочих питань.