Технології

«Ми намагалися, але не змогли». Apple розповіла про долю Flash для iOS

Adobe Flash

Гаджети Apple ніколи не підтримували Flash, хоча на зорі їх появи стандарт був вкрай популярний. Як виявилося, проблема крилася не тільки в політиці компанії: про складнощі з впровадженням технології в iOS нещодавно розповів колишній глава відділу розробки Apple Скотт Форсталл в ході судової тяганини корпорації з Epic Games.

Екс-співробітник компанії, викликаний на суд як колишній Розробник фірмового ПЗ, стверджує, що Apple дійсно розглядала варіант перенесення технології Adobe Flash на iPhone, але результат виявився вкрай плачевним.

Читайте також:  На дисплей Apple iPad mini 6 стали надходити нові скарги

І хоча Стів Джобс публічно заявляв, що Apple ніколи не збиралася впроваджувати Flash в iOS, вибравши в якості пріоритетної технології HTML5, спроба такої інтеграції все ж була.

Більш того, за словами Форсталла, Apple навіть намагалася допомогти Adobe перенести технологію на мобільні пристрої, але продуктивність такого Порту виявилася вкрай низькою. Після цього Apple назавжди відмовилася від запуску Flash на своїх мобільних пристроях.

“Ми не планували поширювати Flash. Ми просто намагалися змусити його працювати. Ми допомагали Adobe, і нам було це цікаво. На той момент ми були впевнені, що якби нам вдалося змусити працювати цю технологію як слід, було б здорово. Але після запуску Flash на iOS ми спостерігали за огидною продуктивністю і вкрай незручною технологією. Ми ніколи б не змогли досягти гідного результату”, — заявив Форсталл.

Читайте також:  iPhone 13: перші тести продуктивності і автономності

На початку 2021 року підтримка Adobe Flash була припинена всіма браузерами і сучасними операційними системами.