Авто

В Україні аферисти придумали нову схему з євробляхами і розмитненням: як не попастися

авто на єврономерах

В Україні активізувалися шахраї, які намагаються продати авто на шведській реєстрації з підробними документами.

Через те, що в країні невелика кількість автомобілів зі реєстрацією цієї країни люди можуть не знати, як виглядають справжні техпаспорти на машини зі Швеції. Про це повідомляє громадська організація “Авто Євро Сила“.

Шахраї масово виготовляють підробки у вигляді пластикових карток, на яких взагалі можуть бути зареєстровані литовські, польські або навіть українські авто.

Читайте також:  До 2033 року електрокари займатимуть 50% світового ринку нових автомобілів

В одному з випадків з підробкою, про який розповіли в організації, була пластикова картка, а не паперова, з відомостями про автомобіль, якимись наліпками та штрих-кодом. При перевірці по митній базі виявилося, що це литовський автомобіль. Особа не знала, де є литовські документи на авто, а натомість мала підроблений шведський техпаспорт.

Ще один підроблений техпаспорт мав QR-код, відсканувавши який показує слово “Hello”. Шахраї таким чином навіть знущаються і впевнені в тому, що людина, яка має цей техпаспорт, не візьме телефон і не перейде по коду. Якщо приїхати на митницю з таким підробленим шведським техпаспортом, то оформлять протокол, конфіскують авто і дадуть штраф в розмірі вартості автомобіля.

Читайте також:  Kia почала тестувати наступне покоління Sportage на гоночній трасі

В обох випадках шахраї навіть не змінили власника і користувача автомобілів. В усіх підроблених техпаспортах, а це різні документи з різними датами та характеристиками машин, однакові власники і користувачі. Це свідчить, скоріш за все, що їх підробкою займаються в одному місці.

Оригінальний швецький техпаспорт має паперовий вигляд формату А4 синього та білого кольорів.