Авто

Квартальний прибуток Tesla виросла в 27 разів

Tesla

Tesla опублікувала фінансовий звіт, з якого випливає, що за підсумками першого кварталу 2021 року її чистий прибуток склав 438 мільйона доларів. Це в 27 разів більше, ніж результат перших трьох місяців минулого року, за які Tesla вдалося заробити тільки 16 мільйонів. Рекордний прибуток компанії забезпечили кілька факторів, у тому числі нове джерело доходу – криптовалюта.

За січень-березень Tesla вдалося випустити 180 338 тисяч електрокарів, а реалізувати – 184 880 (у тому числі виготовлених раніше). Таким чином, виробничий обсяг за рік збільшився на 76 відсотків, а продажі – на 109 відсотків. Найбільший попит припав на електрокари Model 3 і Model Y: їх було продано 182 780 штук.

Читайте також:  Новий Porsche Cayenne перетвориться в електромобіль

При цьому “теслі” не завадила ні складна ситуація на ринку, обумовлена пандемією, ні глобальний дефіцит мікрочіпів, через який багато великих автовиробників були змушені зупинити конвеєри. Компанія зазначила у звіті, що знайшла вихід у «швидкому переході на нові мікроконтролери».

Близько 101 мільйона доларів Tesla заробила завдяки продажу 10 відсотків своїх біткоїнів. У січні компанія вклала в криптовалюту 1,5 мільярда доларів, придбавши 48 тисяч біткоїнів, а до кінця лютого їх загальна вартість зросла до 2,58 мільярда. Однак купівлею цифрової валюти справа не обмежилася: в березні марка почала приймати її в якості оплати за електрокари.

Читайте також:  GM готується запровадити надпотужні батареї для електромобілів

Незважаючи на інформацію про рекордний прибуток, після публікації звіту акції автовиробника почали падати в ціні і знизилися на 2,19 відсотка, до 738,2 долара за штуку.

Причина – у виручці, яка виявилася нижче плану і склала 10,39 мільярда доларів замість очікуваних 10,42 мільярда, і планах виробництва і продажів, які залишилися колишніми. Tesla підтвердила, що в нинішньому році збирається реалізувати 750 тисяч автомобілів – в півтора рази більше, ніж в 2020-му.

Джерело: Tesla