Авто

Tesla побудує у Шанхаї завод з переробки батарей

Tesla

Один з найбільших виробничих комплексів Tesla в Китаї – Shanghai Gigafactory – буде розширено. На його території буде побудований завод для переробки та ремонту електричних компонентів та батарей.

Про це повідомляє агентство Reuters. Підприємство Shanghai Gigafactory буде не тільки випускати електромобілі Tesla, але і займеться їх подальшою утилізацією.

Підприємство Shanghai Gigafactory буде не тільки випускати електромобілі Tesla, але і займеться їх подальшою утилізацією
Аналогічні плани мають намір реалізувати і інші автовиробники. За оцінками Volkswagen, використання перероблених матеріалів дозволяє скоротити викиди вуглекислого газу на 1,3 тонни на одну акумуляторну батарею.

Читайте також:  Mercedes-Benz планує зняти з продажу седан CLS

Для утилізації АКБ компанія побудує у німецькому Зальцгиттере завод, який зможе щорічно переробляти близько 3000 батарей. Частина з них будуть використані вдруге у якості елементів конструкції швидких зарядних станцій. АКБ, які вичерпали свій ресурс, будуть утилізовані. В процесі з відходів будуть вилучені частки кобальту, літію, марганцю та нікелю, які відправлять на виробництво нових батарей.

Виробництво акумуляторів для електромобілів має серйозний вплив на навколишнє середовище. З урахуванням зростання автомобільного парку машин на електротязі необхідно забезпечити подальшу утилізацію АКБ, а також розробити ефективні способи та технологій повторного використання матеріалів, що застосовуються в їх виробництві. Особливо це актуально для Китаю, на ринку якого тільки у минулому році було продано більше 1,3 мільйона електромобілів та гібридів PHEV.