Авто

Американським маслкарам доведеться стати гібридами, щоб вижити

Charger SRT Hellcat Redeye

Глава марок Dodge і Chrysler заявив, що підрозділ з випуску «заряджених» моделей SRT збереже існування, але для цього доведеться пережити реорганізацію і зробити упор на електрифікацію.

У лютому з’явилися чутки, що концерн Stellantis планує розпустити підрозділ SRT, проте в інтерв’ю виданню Autoweek глава марки Dodge і виконуючий обов’язки глави Chrysler тім Куніскіс заявив, що це не так.

Однак у цього рішення є і зворотна сторона: щоб вижити, SRT доведеться пройти через реорганізацію і взяти курс на електрифікацію. За словами Куніскіса, випуск гібридів або електромобілів не схожі на виробництво автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння, так що «перевірена часом стратегія» роботи SRT втратить актуальність. «З електрифікацією буде дуже важко зробити версію SRT через ряд обмежень, пов’язаних з акумуляторною батареєю та центром тяжіння», — сказав він.

Читайте також:  Розкрито назву першого електричного кросовера Acura

Незважаючи на реорганізацію команди, назва підрозділу збережеться — букви SRT як і раніше можна буде побачити на автомобілях марок Dodge, Ram і Jeep. Глава Stellantis Карлос Таварес нещодавно заявив, що в рамках альянсу Chrysler буде жити — він вважає марку історично важливою і навіть назвав її одним зі стовпів нового концерну поряд з Fiat і Peugeot.

Таварес пообіцяв зайнятися пожвавленням Chrysler вже в найближчі місяці, оскільки хотів би бачити у бренду велике майбутнє на автомобільному ринку — навіть незважаючи на те, що за підсумками 2020 року попит в США впав на 13 відсотків, до 110 464 примірників.