Технології

Створено дешевий і екологічний біорозкладаний пластик

Вчений

Американські дослідники розробили новий вид біорозкладаного пластику. Технологія виявилася не тільки безпечною і екологічною, але і надзвичайно недорогий.

Згідно з офіційними даними, в США переробляється не більше 9% Всього пластику, що випускається. Решта потрапляє у водойми, а після і в світовий океан. Раніше вважалося, що положення можуть врятувати біорозкладані пакети, але, як виявилося, невірна сортування зводить всі зусилля нанівець.

Крім того, більшість типів біорозкладаного пластику можуть пролежати не менше півроку, а після перетворяться в небезпечний мікропластик.

Читайте також:  Слух: Apple випустить гібридну консоль з «великими» іграми

Команда американських вчених вирішила цю проблему за рахунок ферментно-активованого компостованого пластику, який може зменшити забруднення океанів і обіцяє можливість вторинної переробки пластмас.

В ході експериментів з’ясувалося, що звичайна водопровідна вода або стандартні грунтові компости здатні повністю знищити мікропластик всього за кілька тижнів.

Важливо, що вартість ферментів для створення нового типу пластику становить всього $10 за кілограм, а вартість виробництва кілограма смоли підвищиться всього на кілька центів.